:: HOME :: AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

AKTUALNOŚCI

 

12 maja w Nowej Wsi odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Chłopców o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi. Nasi uczniowie rozegrali kilka świetnych meczów i po raz pierwszy wrócili z pucharem. Gratulujemy!

Kwalifikacja końcowa:

I miejsce – Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi – Drużyna I
II miejsce – Szkoła Podstawowa im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie
III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie Tartak
IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku
V miejsce – Szkoła Podstawowa w Poddubówku
VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi – Drużyna II

Lekcja otwarta

 

12 maja w klasie trzeciej odbyła się lekcja otwarta pt.: „Liczenie w zakresie czterech podstawowych działań na liczbach wielocyfrowych”. Lekcja skierowana była do rodziców i nauczycieli. Pani Jadwiga Kowalewska pokazała w jak ciekawy sposób rozwijać wrażliwość na piękno przyrody, a przy tym doskonalić umiejętności działań na liczbach wielocyfrowych. Na zajęciach uczniowie mieli możliwość pracy indywidualnej oraz w grupach. Dzieciom szczególnie spodobała się gra planszowa. Zaangażowały się w nią tak bardzo, że nawet nie chciały wyjść na przerwę.

11 maja uczestniczyliśmy w otwarciu nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 6 w Suwałkach. Otwarcie boiska połączone było z rozgrywkami w piłkę siatkową. Co ciekawe po raz pierwszy nasze siatkarki miały w swojej drużynie chłopców. Zespół złożony z 4 chłopców i 4 dziewcząt z klas V i VI ostatecznie zajął czwarte miejsce.

Znamy już wyniki tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2015”. Jesteśmy dumni, że kolejny już raz nasi uczniowie mogą poszczycić się wysokimi wynikami. Wśród uczniów, którzy otrzymali wyróżnienie znaleźli się: Julia Gałaszewska z klasy VI i Łukasz Bielawski z klasy I Gimnazjum. Gratulujemy!

Zajęcia panem Damianem Sołtysiukiem w ramach przygotowań do zaliczenia projektu edukacyjnego pt:„Futbol flagowy” powoli dobiegają końca. Nauka podstaw futbolu amerykańskiego, w którym zawodnicy „szarżują” przez zerwanie flagi lub szarfy z ubrania przeciwnika sprawia młodzieży niezwykłą frajdę.

Dzień Unii Europejskiej

Dnia 8 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Unii Europejskiej. Uczniowie prezentowali ciekawostki o krajach należące do wspólnoty, a w szczególności opowiedzieli jak wyglądają ich systemy edukacyjne. Społeczność szkolna z uwagą oglądała przedstawienie i porównywała systemy oświatowe państw członkowskich z polskim. Zauważyć się dało, że prezentacja bardzo zaciekawiła widzów.

Konkurs plastyczny "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga."

Gratulujemy naszym uczniom awansu do etapu wojewódzkiego konkursu plastycznego - "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga"!

Doradztwo zawodowe

Kolejny już raz w naszej szkole odbyły się dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zajęcia z doradztwa zawodowego. Zajęcia ukierunkowane były na naukę rozpoznawania swoich możliwości i naukę radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Uczniowie uczyli się też jak odkrywać własne uzdolnienia.

W dniu 06 maja 2014 r. obchodzimy Europejski Dzień Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Nasza szkoła postanowiła go uczcić organizując II Rajd Rowerowy Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak, niestety pogoda nie dopisała w wyniku czego rajd został przełożony na 15 maja 2015 r.
Odbyła się natomiast pogadanka z panem policjantem, który omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach.


 

4.05.2015 r. uczniowie klasy I udali się do Wigierskiego Parku Narodowego. W czasie wędrówki z panią Katarzyną Łukowską podziwialiśmy unikatowe gatunki roślin i słuchaliśmy śpiewu ptaków. Poznaliśmy też wiele tajemnic przyrody, wcielając się w role botaników wyszukujących wśród runa leśnego określonych gatunków roślin. Pogoda i humory dopisały.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Spotkanie z MTB Suwałki

W dniu 4 maja odwiedzili nas zawodnicy klubu rowerowego MTB Suwałki wraz z prezesem klubu Stanisławem Kamińskiem - mieszkańcem naszej miejscowości. Zawodnicy opowiadali o swojej pasji, jaka jest jazda na rowerze. Całe spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Młodzież z dużą ciekawością słuchała „rowerowych zapaleńców”. Nie wykluczone, że część spróbuje swoich szans w zawodach rowerowych, które wraz z klubem MTB zorganizujemy w czerwcu.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Kl. I w Wigierskim Parku Narodowym >>>
 

 

W Wigierskim Parku Narodowym

28.04.2015 r. uczniowie klasy II i V wybrali się do Wigierskiego Parku Narodowego. W czasie wędrówki ścieżkami edukacyjnymi z panią Katarzyną Łukowską poszerzyli wiedzę o florze i faunie Wigierskiego Parku Narodowego. Wycieczka bardzo pozytywnie wpłynęła na uczniów, szczególnie zainteresowanych przyrodą. Wigierski Park Narodowy to wspaniałe miejsce na poznanie osobliwości przyrodniczych. Warto tam pojechać jeszcze raz.


 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Święto konstytucji 3 maja
 

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

W Zespole Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak przeprowadzono wybory w ramach akcji organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej „Młodzi Głosują”. Uczniowie klasy III gimnazjum przygotowali pomieszczenie Komisji Wyborczej zapewniające swobodę w głosowaniu. Wyborcy oddawali swój głos na jednego kandydata, wiedząc, co oznacza głos ważny, a następnie wrzucali go do najprawdziwszej urny. Komisja przeliczyła głosy. Wyniki podamy po 10.05.2015 roku.

30 kwietnia zakończyła się rywalizacja w Międzypowiatowej Lidze Piłki Siatkowej Gimnazjów w Wieliczkach. Nasze gimnazjalistki wygrały całą rywalizację tracąc tylko dwa sety w dziesięciu meczach. Najlepszą zawodniczką całej lig została Anna Ołów, a najlepszą zawodniczką drużyny została Weronika Niedźwiecka .

Kolejność końcowa

1.Gimnazjum w Płocicznie – Tartak
2. Gimnazjum w Raczkach
3. Gimnazjum nr 4 w Suwałkach
4. Gimnazjum w Wieliczkach
5. Gimnazjum nr 4 w Ełku

Tym samym zakończyliśmy sezon siatkarski który owocował w sukcesy. Wszystkim dziewczętom gratulujemy dobrej postawy i gry.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ FILM >>>

 

DZIEŃ ZIEMI

Lesie, jesteś piękny,
Lecz gdy podejść z bliska,
Widać ludzkie dzieło
Śmieci, wysypiska.


Z okazji Dnia Ziemi zorganizowano w naszej szkole Happening pod nazwą „Czysta ziemia – czyste sumienie”. Najpierw dr Polimer (w tej roli pan Michał Ratomski) pokazał uczniom, że polimery mogą być przyjazne środowisku. Potem uczniowie z transparentami proekologicznymi, wykrzykując hasła o czystości środowiska przeszli ze szkoły, aż do Płociczna-Osiedle. Wracając do szkoły uczniowie sprzątnęli lasy, a tym samym choć trochę posprzątali najbliższą okolicę.

 

 EGZAMIN GIMNAZJALNY

21 kwietnia 2015 r. uczniowie III klasy gimnazjum przystąpili do pierwszej części egzaminu gimnazjalnego, który obejmuje wiadomości i umiejętności zawarte w wymaganiach określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w trzecim i wcześniejszych etapach edukacyjnych. W ciągu trzech dni gimnazjaliści sprawdzą swoja wiedzę z: języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych i języka obcego na poziomie podstawowym i poziomie rozszerzonym. Powodzenia.

19 kwietnia na hali w Płocicznie-Tartak odbyły się szkolne eliminacje województwa podlaskiego w minisiatkówce znanej pod nazwą Kinder + Sport. Program ten przygotowany został przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia poprzez zachęcanie do gier i zabaw ruchowych dzieci i młodzież. W rozgrywkach wzięło udział 6 zespołów: trzy z Moniek, dwa z Sejn i szóstoklasistki z Płociczna. Dziewczęta w składzie: Julia Gałaszewska, Natalia Balita, Aleksandra Chałko, Magdalena Skorupska i Emila Kowalewska zajęły trzecie miejsce, tym samym awansując do grupy ośmiu najlepszych zespołów w województwie. Finał wojewódzki odbędzie się w maju w Sejnach. Trzymamy kciuki za każdy zdobyty przez nie punkt w finale!

Dnia 16.03.2015r. w Szkole Podstawowej im. Aleksandry Kujałowicz w Suwałkach odbył się Regionalny Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej, w którym udział wzięły uczennice z ZS im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak:
- Maja Gąsiorowska z kl. VI
oraz
- Dominika Domalewska z kl. V.
Uczestniczkom gratulujemy zaangażowania i życzymy dalszych sukcesów.

Trwające od listopada rozgrywki II Ligi Gimnazjów dobiegły końca. Rozegrana 16 kwietnia 2015 roku ostatnia kolejka przyniosła wiele zmian. Tytuł mistrza uzyskał zespół z Płociczna grający w składzie: Daria Wilczyńska, Justyna Masalska, Karolina Jagłowska, Anna Ołów, Julia Hościłowicz i Weronika Niedźwiecka. Tytuł wicemistrza przypadł Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I. Nasze najmłodsze zawodniczki grające w składzie: Oliwia Budzejko, Anita Pacewicz, Zuzanna Wasilewska, Julia Gałaszewska, Natalia Balita, Magdalena Skorupska i Emilia Kowalewska ostatecznie zajęły miejsce VI. Gimnazjum nr 7 w Suwałkach, które wycofało się z rozgrywek zostało uplasowane na ostatnim miejscu.

Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 1:2 (18:25, 14:25, 25:20)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II - Gimnazjum w Nowince 2:1 (20:25, 25:23, 25:17)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak II - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Gimnazjum w Nowince - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Gimnazjum nr 2 w Suwałkach - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

Mistrzostwa powiatu suwalskiego LZS w indywidualnych biegach przełajowych odbyły się 14 kwietnia 2015. Naszą szkołę reprezentowało dziesięcioro zawodników, dla sześciu był to pierwszy start w tak dużej i masowej imprezie. Zawody skupiły ponad 300 zawodników i zawodniczek z całego powiatu suwalskiego i sejneńskiego. Najlepszym wynikiem pochwalić się może Klaudia Grabowska która w swojej kategorii wiekowej był na V miejscu. Najmłodszym naszym zawodnikiem był Patryk Jeromin który biegł z zawodnikami o rok starszymi.

 

14 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze zorganizowane przez stowarzyszenie „Człowiek i Przyroda”. Nasi uczniowie mogli poznać biologię płazów występujących na naszych terenach oraz przetrenować ich rozpoznawanie na realistycznych modelach. Następnie udaliśmy się w teren aby wytypować potencjalne miejsca migracji płazów w czasie godów. Działania były prowadzone w ramach projektu „Ochrona płazów na obszarach Natura 2000 w północno-wschodniej Polsce” (LIFE12 NAT/PL/000063).

Kolejną rundę Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Gimnazjów w Wieliczkach rozegrano 13 kwietnia. Nasze dziewczęta kolejny raz okazały się bezkonkurencyjne. Po kolejnych trzech wygranych meczach są liderami rozgrywek. Już w przedostatniej kolejce zapewniły sobie pierwsze miejsce w lidze.

Wyniki rozgrywek:

Płociczno – Gim 3 Ełk 2 - 0
Płociczno – Gim Raczki 2 - 1
Płociczno – Gim Wieliczki 2 - 0

 

Młodzi głosują

Uczniowie gimnazjum, pod opieką Pani Joanny Stabińskiej, biorą udział w akcji "Młodzi głosują" organizowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, w ramach której przygotują i przeprowadzą w szkole, w okresie poprzedzającym wybory, działania edukacyjne na temat zasad i znaczenia udziału obywateli w wyborach demokratycznych, jak również zorganizują młodzieżowe wybory na podobnych zasadach, na jakich przeprowadzane są wybory powszechne.

W trakcie udziału w projekcie Młodzi głosują uczniowie:

• zdobywają wiedzę na temat uczestnictwa obywatelskiego, ordynacji wyborczych, uprawnień parlamentu europejskiego
• zdobywają doświadczenie związane z aktywnością obywatelską i organizowaniem się dla dobra publicznego;
• podczas debat, poprzedzających głosowanie, wypowiadają się na ważne tematy dla naszego kraju oraz wspólnoty europejskiej;
• sami przygotowują i przeprowadzają w szkole wybory, poznając w praktyce ich zasady i znaczenie.

W ramach projektu Pan Roman Lik z klasą III gimnazjum przeprowadził zajęcia dotyczące uprawnień prezydenta RP.

10 kwietnia 2015r.- uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Laboratorium Symulacji Medycznych w Parku Naukowo-Technologicznym w Suwałkach, gdzie powstał supernowoczesny szpital treningowy, w którym urządzenia i sprzęt medyczny są takie, jakie można spotkać w szpitalu. Nowoczesne fantomy, podłączone do urządzeń diagnostycznych wykazywały odruchy życiowe: unoszącą się klatkę piersiową, drgawki, czy – reagujące na światło źrenice. Tutaj mieliśmy możliwość uczestniczenia w mini-szkoleniu medycznym. A wszystko po to, by wiedzieć jak ratować zdrowie i ludzkie życie. W symulatorze karetki przekonaliśmy się, jak trudne jest prowadzenie ambulansu w akcji w różnych warunkach atmosferycznych. Z Laboratorium Symulacji Medycznych wyszliśmy pełni wrażeń i nowych doświadczeń.

Dziś 1 kwietnia w całym kraju szóstoklasiści zdawali pierwszy w życiu tak ważny egzamin. Po raz pierwszy, oprócz polskiego i matematyki, zmagali się z językiem obcym. Był ogromny stres i wielkie emocje. Pierwsza część sprawdzianu rozpoczęła się punktualnie o 9.00, druga o 11.45. Przerwę uczniowie spędzili na terenie szkoły pod opieka wychowawczyni. Pierwsza część sprawdzianu trwała 80 minut (w przypadku uczniów z dostosowanymi warunkami - 120 min), druga 45 minut (w przypadku uczniów z dostosowanymi warunkami - 70 min). Teraz czekamy tylko na wyniki, które będą dopiero w drugiej połowie czerwca.

 

                      Jajka wielkanocne techniką Decoupage w klasie III
Uczniowie klasy III pod kierunkiem pani Małgosi pracownika Biblioteki Publicznej w Płocicznie-Tartak wykonali jajka wielkanocne techniką Decoupage. Dzieci przygotowały jajka styropianowe, nożyczki, pędzle, klej, papierowe serwetki z kolorowymi wzorami, białą, farbę akrylową. Z uwagą wysłuchały objaśnień na czym polega ta nowa technika. Uzbrojeni w cierpliwość zabrały się do pracy. Na początku jajko trzeba było pokryć białą, akrylową farbą i wysuszyć. Gdy jajka były suche uczniowie oklejali wzorami wyciętymi z kolorowych, papierowych serwetek. Następnie ozdobione jajka suszyli. Suszarką wspomagali suszenie. Kolejny etap to lakierowanie jajek lakierem i ponowne suszenie .Po dwóch godzinach pisanki były już gotowe .Zajęcia pozwoliły poznać ciekawą technikę zdobienia jajek oraz dostarczyły dużo radości.

 

Uczniowie klasy I, pod kierunkiem pani Ewy Auron, z wielkim zaangażowaniem wykonywali wielkanocne koszyczki. Z zakrętek od słoika, plasteliny, zapałek i kolorowej włóczki własnoręcznie zrobili wspaniałe ozdoby wielkanocnego stołu. Efekt pracy dzieci był wspaniały.

 

Święta Wielkanoce to czas poznawania tradycji ludowych. W związku z tym uczniowie klasy II szkoły podstawowej wykonały palmy i wspólnie z rodzicami zorganizowały kącik wielkanocny. Siały do doniczek owies i pod kierunkiem Pani Ewy ozdabiały jajka techniką dekupaż . Wspólnie przygotowały stół wielkanocny ozdobiony symbolami świątecznymi, na którym królowały pisanki, wielkanocne baby i mazurki, baranki, zajączki, kurczaczki i wiosenne kwiaty.
Wydarzenia tych dni sprawiły dzieciom nie tylko wiele przyjemności, ale również wzbogaciły wiedzę i zachęciły do kultywowania polskich tradycji.

 

>>> GŁOSUJ NA NASZĄ PRACĘ 

Coca-Cola Cup 2015

31 marca odbyły się eliminacje strefowe 17. edycji Coca-Cola Cup 2015, najstarszego w Polsce piłkarskiego turnieju dla młodzieży. W tym roku o udział w wielkim finale i wyjazd na międzynarodowy obóz treningowy będzie rywalizować 3948 drużyn – najwięcej w historii turnieju w obecnej formule szkół gimnazjalnych. Już po raz piąty z rzędu turniej jest wspierany przez Roberta Lewandowskiego. Nasi gimnazjaliści na eliminacje pojechali do Rutki – Tartak. Poziom turnieju był bardzo wysoki i naszej drużynie, która pierwszy raz grała na sztuczniej murawie, nie udało się wygrać żadnego spotkania. Mimo woli walki i ambicji niestety zabrakło jeszcze umiejętności i ogrania. Gratulujemy dzielnej postawy i życzymy postępów.

Kolejność turnieju:

1. Rutka –Tartak
2. ZS nr 3 Suwałki
3. Słobódka
4. Płociczno

27 marca w Zespole Szkół w Przebrodzie odbył się Turniej Piłki Nożnej Gimnazjów o puchar Wójta Gminy Suwałki. Ostatecznie gimnazjaliści zajęli V miejsce i wrócili zmęczeni, ale zadowoleni z serdecznej atmosfery turnieju. Liczymy, że kolejne starty w podobnych turniejach sprawią, że w przyszłości nasza szkoła stanie na podium

Kolejność drużyn:

Gimnazjum w Bakałarzewie
Gimnazjum w Jeleniewie
Gimnazjum w Przebrodzie
Gimnazjum w Starym Folwarku
Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak

Ochrona płazów

Nasza szkoła bierze czynny udział w prowadzeniu monitoringu płazów wzdłuż szlaków komunikacyjnych. Celem projektu jest zbadanie śmiertelności płazów na drogach oraz wielkość ich migracji przez szlaki komunikacyjne.

BRD

25 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacji turnieju BRD. Rywalizowały między sobą reprezentacje wszystkich szkół z terenu Gminy Suwałki. Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjalnych pisali test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego. Nad prawidłowością przebiegu czuwał asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach aspirant Andrzej Kalinowski. Wyniki gminnego Turnieju BRD przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce - Szkoła Podstawowa w Poddubówku
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku
IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak
V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi

Gimnazja:
I miejsce - Gimnazjum im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie
II miejsce - Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak
III miejsce - Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku

 

25 marca odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. W gronie 50 laureatów szkół podstawowych z terenu Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach znalazła się uczennica klasy VI Julia Gałaszewska. Julia była jednym z 13 laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Swoją nagrodę odebrała z rąk Wicekuratora Oświaty Wiesławy Ćwiklińskiej i Wicewojewody Podlaskiego Wojciecha Dzierzgowskiego. Duże podziękowania należą się też polonistce pani Ewie Białaszczyk, która przez wiele tygodni przygotowywała Julię do konkursu.

>>> ZOBACZ SUWALKI 24

24 marca w Urzędzie Gminy Suwałki nagrodzono sportowców, trenerów i działaczy którzy w 2014 roku odnieśli największe sukcesy sportowe, swoimi występami promowali gminę w województwie, Polsce i poza granicami. Podczas IV sesji Rady Gminy uroczyście nagrodzono następujące osoby:

W kategorii ZAWODNIK:
Klub Rowerowy MTB Suwałki w Płocicznie-Tartak (kolarstwo górskie)
Maciej Tasior - za wicemistrzostwo województwa w kolarstwie górskim
Michał Tasior – za 3. m-ce na mistrzostwach województwa w kolarstwie górskim
UKŻ Grot Suwałki (żeglarstwo)
Julia Hościłowicz – za złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kalsie Cadet
Michalina Hościłowicz – za brązowy medal na OOM w klasie Cadet
TRENERZY
Marek Klimaszewski (UKS Sprint) – za medale mistrzostw województwa w piłce siatkowej w kategorii seniorów, juniorek i kadetek
DZIAŁACZE
Katarzyna Gałaszewska (UKS Sprint) – za działalność na rzecz upowszechniania sportu (piłki siatkowej) na terenie gminy Suwałki, pozyskiwanie środków finansowych na działalność sportową, współorganizację zawodów i opiekę nad sportowcami

Lekcje wychowania fizycznego nie muszą być nudne, co udowadnia uczniom pan Marek Klimaszewski. Zakupione do szkoły rowery służą uczniom nie tylko w ćwiczeniu mięśni i dbaniu o zdrowie ale i poznawaniu piękna przyrody. Korzyści płynące z jazdy na rowerze dla osób zdrowych są oczywiste. Równy, jednostajny wysiłek sprawia, że zwiększa się pojemność płuc, krew jest dotleniona i lepiej pracuje serce. Dzięki temu poprawia się ogólna wydolność organizmu i wzrasta wytrzymałość i siła mięśni. Co ciekawe godzina spokojnej jazdy na rowerze pozwala spalić około 500 kalorii. I to bez większego wysiłku!

 

Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek w Siemiatyczach

W dniu 22 marca nasze zawodniczki uczestniczyły w Wiosennym Turnieju Piłki Siatkowej Młodziczek w Siemiatyczach. Po trudnych zmaganiach dziewczęta zajęły drugie i szóste miejsce w turnieju.

Klasyfikacja końcowa Turnieju:
1.Olimp Mińsk Mazowiecki
2 Gimnazjum Płociczno –Tartak
3.MOSiR Bielsk Podlaski
4.Danex Siemiatycze I
5.GLKS Nadarzyn
6.UKS Sprint Płociczno
7.UKS Akademia Siatkówki Łapy
8.Dadex Siemiatycze II
9.UKS Start Szepietowo

Turniej Wiedzy o Zawodach

 

20 marca 2015 roku podczas konferencji zawodowej "Kształcenie zawodowe - egzaminy zewnętrzne - rynek pracy" pt. "Białystok buduje przedsiębiorczość" została rozstrzygnięta VII edycja Turnieju Wiedzy o Zawodach dla uczniów gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Turniej zorganizowało Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego i Pracownia Badań, Analiz i Strategii Rozwoju Edukacji w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Głównym celem turnieju było wspieranie młodzieży szkół gimnazjalnych w podejmowaniu samodzielnych i trafnych decyzji dotyczących wyboru przyszłego zawodu, a także rozwijanie zainteresowań uczniów informacjami o zawodach i kwalifikacjach poszukiwanych na rynku pracy. I miejsce w turnieju zajął Szymon Jurewicz, miejsce III Wiktoria Cichosz. Gratulacje.

 

KLUBY SPORTOWE  ORANGE

 

Działający przy szkole Uczniowski Klub Sportowy SPRINT otrzymał kolejny sprzęt w ramach pierwszej edycji programu Klubów Sportowych Orange. Warto przypomnieć, że 50 klubów z całej Polski, będzie rozwijać swoją przygodę ze sportem przy wsparciu Orange. Teraz już tylko ciężka praca i oczekiwanie na jak najlepsze wyniki w siatkówce, piłce nożnej i badmintonie.

20 marca w piątek przed południem nasze oczy skierowane były ku Słońcu zaćmionemu przez Księżyc. Lekcje odbyły się przed szkołą gdzie obserwowaliśmy ten wspaniały spektakl za pomocą specjalnych szkieł, oraz kamery otworkowej skonstruowanej na lekcji przyrody.

KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

 

19 marca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej dwoje naszych uczniów Weronika Jurewicz i Łukasz Bielawski próbowali swoich sił w Konkursie Piosenki Obcojęzycznej. Konkurencja była bardzo duża, a stres ogromny. Trzymamy kciuki za ich odwagę również za rok.

Od 24 lat Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” gości w polskich szkołach. W naszej na stałe zapisał się w kalendarzu roku szkolnego. 19 marca 2015 roku punktualnie o godzinie 9.00 jedenastu najzdolniejszych matematyków ze szkoły podstawowej i gimnazjum wzięło udział w XXIV edycji konkursu. Czekamy z niecierpliwością na wyniki.

W dniu 12.03 2015 r. uczniowie klasy I i V wzięli udział w warsztatach ceramicznych Dziś będę rzeźbiarzem w Muzeum Okręgowym w Suwałkach. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z fakturą i plastycznością gliny, odkryły jej różnorodność i zastosowanie. Zajęcia podobały się a efektem były samodzielne wyrzeźbione naczynia.Obejrzały również wystawę o tematyce archeologicznej.

ANGIELSKI + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ

 

Dnia 11 marca 2015 gimnazjaliści z naszej szkoły wzięli udział w II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego Zawodowego szkół gimnazjalnych pt. ANGIELSKI + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ, zorganizowanego w Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach. Konkurs sprawdzał wiedzę ogólną z zakresu słownictwa o tematyce informatycznej oraz z budowy i obsługi pojazdów samochodowych. Wiktoria Cichosz, Szymon Jurewicz i Jakub Kopko z chęcią spróbowali swoich sił w konkursie. Po napisaniu testu zostaliśmy zaproszeni do obejrzenia przedstawienia z okazji Dnia Języków Obcych, zorganizowanego przez uczniów goszczącej nas szkoły. Nasza wyprawa do suwalskiej szkoły i tym razem okazała się owocna, uczeń Jakub Kopko zdobył III miejsce. GRATULACJE!

Ochrona płazów na obszarach Natura 2000

 

Nasza szkoła bierze czynny udział w programie Ochrona płazów na obszarach Natura 2000 w północno-wschodniej Polsce" (LIFE12 NAT/PL/000063). W związku z tym wzięliśmy udział w warsztatach dotyczących zagadnień związanych z ochroną płazów oraz współpracy naszej szkoły w ramach sieci monitoringu płazów i prowadzenia praktycznych działań zorganizowanych przez Stowarzyszenie „Człowiek i Przyroda”. W najbliższych dniach wraz z klasą II gimnazjum rozpoczynamy czynne działania mające na celu monitoring płazów na szlakach komunikacyjnych w Płocicznie-Tartak.

Piąta kolejka II Ligi Gimnazjów odbyła się 4 marca 2015 roku. Po rozegraniu pierwszej rundy Gimnazjum nr 7 w Suwałkach wycofało się z rozgrywek, w związku z tym wszystkie ich mecze do końca rozgrywek uznane zostały za walkowery.

Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 3:0 (25:13, 25:14, 25:11)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I 1:2 (19:25, 25:23, 23:25)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 1:2 (21:25, 21:25, 25:23)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak II - Gimnazjum w Nowince 1:2 (25:22 20:25, 13:25)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II 3:0 (25:14, 25:18, 25:11)
Gimnazjum w Nowince - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 2:1 (25:20, 21:25, 25:17)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum w Płocicznie – Tartak II 3:0 (25:7, 25:4, 25:15)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II - Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I 0:3 (14:25, 12:25, 7:25)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum nr 7 w Suwałkach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I - Gimnazjum nr 7 w Suwałkach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak II - Gimnazjum nr 7 w Suwałkach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Gimnazjum w Nowince - Gimnazjum nr 7 w Suwałkach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak I - Gimnazjum nr 7 w Suwałkach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II - Gimnazjum nr 7 w Suwałkach 3:0 (25:0, 25:0, 25:0)

Lp

Zespół

punkty

sety

st. setów

 

małe pkt.

s. m. pkt.

mecze

1

Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak I

34

34:2

17,00

 

893:417

2,14

12

2

Gimnazjum nr 4 w Suwałkach I

20

20:7

2,86

 

629:388

1,62

9

3

Gimnazjum nr 7 w Suwałkach

18

18:18

1,00

 

450:856

0,53

12

4

Gimnazjum nr 4 w Suwałkach II

13

13:20

0,65

 

636:669

0,95

11

5

Gimnazjum w Nowince

13

13:17

0,76

 

557:600

0,93

10

6

Gimnazjum nr 2 w Suwałkach

8

8:22

0,36

 

497:708

0,70

10

7

Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak II

5

5:25

0,20

 

442:665

0,66

10

 

Turniej Wiedzy o Zawodach VII edycja

 

03.03.2015 roku troje uczniów (Wiktoria Cichosz, Szymon Jurewicz i Karolina Michałowska ) z III klasy gimnazjum brało udział w etapie finałowym Turnieju Wiedzy o Zawodach VII edycja - organizowanego przez Lokalne Centrum Doradztwa Zawodowego w Białymstoku. Etap finałowy to wypowiedź ustana przed pięcioosobową komisją. Trochę nerwów było.
Wiktoria Cichosz i Szymon Jurewicz zostali laureatami konkursu. Gratulacje.

 

WOJEWÓDZKI KONKURS JĘZYKA POLSKIEGO

"Im więcej ludzi rozwinie się dzięki Tobie,
tym pełniejsza będzie Twoja własna realizacja"

James Clerk Maxwell

Znamy już wyniki wojewódzkiego konkursu języka polskiego. W gronie laureatów znalazła się uczennica klasy VI Julia Gałaszewska, a jej koleżanka z klasy Natalia Butkiewicz otrzymała tytuł finalisty. Duże podziękowania należą się też polonistce pani Ewie Białaszczyk, która przez wiele tygodni przygotowywała dziewczęta do konkursu.Warto dodać, że tytuł laureata skutkuje zwolnieniem go z części pierwszej sprawdzianu po klasie VI, która obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki i tym samym zdobyciem przez ucznia z tej części maksymalnej ilości punktów.

 

Dnia 27 lutego 2015 w III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach odbył się I Turniej Anglojęzyczny „GYM JIM”. Podzielony był na dwie części: konkurs indywidualny polegający na napisaniu dyktanda i konkurs drużynowy zawierający wiedzę z zakresu podstawy programowej w gimnazjum. Zainteresowanie konkursem było ogromne, do rywalizacji zgłosiło się 10 gimnazjów z Suwałk i okolic. Nasza ekipa konkursowa w składzie: Julia Hościłowicz, Wiktoria Cichosz, Jakub Kopko i Szymon Jurewicz odważnie ruszyła by stawić czoła nowemu wyzwaniu. Zadania konkursowe były bardzo zróżnicowane. Młodzież miała za zadanie namalować plakaty przedstawiające angielskie przysłowia, rozwiązać testy multimedialne, a nawet wykazać się refleksem w quizie, który odbywał się na czas. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli. W starciu drużynowym okazali się najlepsi i zajęli I miejsce. Z całego serca gratulujemy wygranej i kolejnego sukcesu uczniów i opiekuna pani Anny Paczkowskiej.

Podlaska Gimnazjada Języka Angielskiego

Mamy już wyniki Podlaskiej Gimnazjady Języka Angielskiego! Wśród osób zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego znaleźli się Szymon Jurewicz i Julia Hościłowicz. Etap wojewódzki odbędzie się na początku czerwca 2015 r. i będzie miał formę międzynarodowego egzaminu TOEFL Junior®. Gratulujemy!

Egzamin TOEFL Junior® składa się ze 126 pytań i trwa ok. 110 minut:
Listening Comprehension (35-40 minut) – umiejętność słuchania ze zrozumieniem krótkich oraz rozbudowanych wypowiedzi i dialogów
Reading Comprehension (50 minut) – umiejętność czytania i rozumienia tekstów w kontekście nauki szkolnej i pozaszkolnej
Language Form and Meaning (25 minut) – rozpoznawanie i właściwe używanie struktur gramatycznych i słownictwa; wybór wyrazu odpowiedniego dla danego kontekstu

24 lutego 2015 roku uczniowie klasy IV, V i VI Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym „Spójrz inaczej na agresję” prowadzonym przez panią Wiesławę Taraszkiewicz ,pedagoga Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Suwałkach. Podczas spotkania poruszono tematykę przeżywania, wyrażania uczuć i emocji, a także rozwiązywania problemów i konfliktów.

 

Rekrutacja rok szkolny 2015/2016

 

Uczniowie trzeciej gimnazjum piszą w dniach 20 – 24 lutego 2015 roku swój ostatni już próbny egzamin gimnazjalny w klasie 3. Poprzednie dwa egzaminy próbne okazały się bardzo satysfakcjonujące, a ich wyniki napawają dobrymi myślami na przyszłość.

CZĘŚĆ HUMANISTYCZNA – 20 lutego 2015

 Z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie

Godz. 9.00

 Z zakresu języka polskiego

Godz. 11.00

CZĘŚĆ MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZA – 24 lutego 2015

 Z zakresu przedmiotów przyrodniczych

Godz. 9.00

 Z zakresu matematyki

Godz. 11.00

JĘZYK NIEMIECKI – 23 lutego 2015

 Na poziomie podstawowym

Godz. 9.00

23 lutego rozegrano kolejną rundę Międzypowiatowej Ligi piłki siatkowej Gimnazjów w Wieliczkach. Nasze dziewczęta po raz kolejny okazały się bezkonkurencyjne i wygrały wszystkie pojedynki. Jak do tej pory są niekwestionowanymi liderami rozgrywek.

Płociczno – Gim 3 Ełk 2 - 0
Płociczno – Gim Raczki 2 - 0
Płociczno – Gim 4 Suwałki 2 - 0
Płociczno – Gim Wieliczki 2 - 1

17 lutego w Sejnach rozegrano pierwszą rundę finału województwa podlaskiego w piłce siatkowej Gimnazjów. Po bardzo dobrym występie, jednym wygranym meczu i dwóch porażkach okazało się, że zabrakło tylko jednego wygranego seta, aby awansować do ścisłego finału. Dziewczęta dały z siebie wszystko i do awansu do czołowej czwórki zabrakło naprawdę niewiele. Cały start w tegorocznych zawodach Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego można uznać za udany i życzyć dalszych sukcesów.

Płociczno – Kleszczele 0 - 2
Płociczno – Gim 15 Białystok 2 - 1
Płociczno – Gim 1 Sejny 0 - 2

Walentynki 2015

13 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Dzień św.Walentego. Wybieraliśmy „Najsympatyczniejszego Kolegę” i „Najsympatyczniejszą koleżankę. Od rana działała poczta walentynkowa. Ilość zebranych walentynek przerosła nasze oczekiwania. Niewątpliwą atrakcją była „Randka w ciemno”, podczas której Michał Romanowski z klasy III G i Daria Wilczyńska z klasy II G wybierali „swoich partnerów”. Na zakończenie zabawy osoby chętne zatańczyły walca.

 

13 lutego na Świetlicy Środowiskowej odbył się finał turnieju Fifa 2014. Zwycięzcą został uczeń naszej szkoły Krzysztof Renowicki, drugie miejsce Hubert Niedźwiedzki, trzecie miejsce Eryk Martynko, czwarte miejsce Michał Kmiecik. Uczniowie zmagali się w rozgrywkach między sobą od listopada 2014 roku spotykając się w każdy piątek. W turnieju wzięło udział 15 osób, aby zwyciężyć należało wyjść z grupy , oraz zwyciężyć w systemie pucharowym. Pozom był wysoki, a mecze bardzo zacięte. Zwycięzcom gratulujemy i już zapowiadamy następną edycję turnieju w najbliższym czasie.

        STRONA >>>  1 2 3 4 5 6 7 8  9 10 11 12

 

copyright © 2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL