:: HOME :: AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

AKTUALNOŚCI

 

 

20 października odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Nasza młoda drużyna pod opieka Marka Klimaszewskiego kolejny raz zaprezentowała się bardzo dobrze wygrywając już po raz drugi w tym roku rywalizację na terenie gminy. Sukces tym bardziej cieszy, iż pierwszy raz chłopcy grali na otwartym, trawiastym boisku i do tego w deszczu. Najlepszym bramkarzem turnieju został, uczeń klasy VI Jakub Bogdan, który bronił z poświęceniem i to dzięki niemu w dużym stopniu chłopcy stanęli na najwyższym podium.

Skład zespołu :
Renowicki Krzysztof, Zieliński Bartosz, Bogdan Jakub, Chołodowski Marcin, Kmiecik Michał, Kmiecik Jakub, Turowicz Jakub, Lipnicki Bartosz ,Jakubowski Piotr, Jeromin Patryk

Wyniki :

SP Płociczno – SP Nowa Wieś 0: 0
SP Płociczno – SP Przebród 2:1
SP Płociczno – SP Poddubówek 4:0

Podopieczne Marka Klimaszewskiego: Daria Wilczyńska, Anita Pacewicz, Justyna Masalska, Oliwia Budzejko, Weronika Niedźwiecka i Zuzanna Wasilewska reprezentowały UKS SPRINT w rozegranym, 18 października 2015 r. na hali widowiskowo – sportowej w Zespole Szkół nr 3, turnieju piłki siatkowej organizowanym przez SALOS Suwałki. Ekipa UKS SPRINT Płociczno- Tartak okazała się jedyna niepokonaną w turnieju.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dziś, 14 października odbyły się w naszej szkole obchody Dnia Edukacji Narodowej upamiętniające rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. To dzień szczególny, to święto nauczycieli, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują. Na uroczystości zgromadziła się rada pedagogiczna, pracownicy administracji, uczniowie i rodzice. Montaż słowno muzyczny przygotowali uczniowie zerówki, drugiej i trzeciej klasy pod opieką Pań: Agnieszki Burzyńskiej, Renaty Laszkowskiej i Anny Chmielewskiej. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności śpiewając i recytując. Były piękne życzenia i sceny pokazujące w żartobliwy sposób dni z życia szkoły. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor, która skierowała do grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi ciepłe słowa, życząc dużo sił do podejmowania wyzwań jakie czekają w pracy z dziećmi i młodzieżą. Poinformowała też, że Nagrodę Wójta Gminy Suwałki otrzymała Ewa Białaszczyk. Pani Dyrektor wymieniła też nauczycieli, którzy otrzymali nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Życzenia i podziękowania za trud w pracy z dziećmi złożyła również przewodnicząca Rady Rodziców pani Alicja Szulc. W imieniu Rady Rodziców zaprosiła wszystkich pracowników na słodki poczęstunek. Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy opiekuńczej, wychowawczej i dydaktycznej.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

ALARM W SZKOLE

14 października odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Niespodziewanie o godz. 10.00 usłyszeliśmy 3 długie dzwonki powtarzające się w krótkich odstępach czasu. Po usłyszeniu sygnału dźwiękowego uczniowie, nauczyciele i obsługa sprawnie opuścili budynek szkoły. Przeprowa­dzone ćwiczenia miały na celu sprawdzenie stopnia opanowania umiejętności zachowania się w sytuacji zagrożenia pożarem, poru­szanie się zgodnie z drogami ewakuacji i przejścia na wyznaczony teren zbiórki. Koordynatorem działań był pan Marek Klimaszewski, a ćwiczenia nadzorowane były przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Płocicznie-Tartak. W czasie alarmu przeciwpożarowego uczniowie mieli okazję na własnej skórze poczuć dreszczyk emocji. Szybko i sprawnie przeprowadzona akcja pokazała, że w takich chwilach należy zachować spokój i nie wpadać w panikę.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

                            ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KLASIE II

9 października 2015 r. uczniowie kl. II uczestniczyli w oryginalnych zabawach, grach oraz konkursach na posesji Państwa Bartoniów. Pieczone przy ognisku kiełbaski, wyborne ziemniaki oraz zapach dymu unoszący się w powietrzu na pewno zostaną na długo w pamięci. Dzieci miały okazję wziąć udział w prawdziwych podchodach. Dzięki odnalezieniu w lesie wszystkich znaków i jajeczek z zagadkami mogły odgadnąć szyfr, a przez to odnaleźć prawdziwą skrzynię ze skarbem. Wszyscy bawili się doskonale. Święto pieczonego ziemniaka zintegrowało całą grupę, która ściśle ze sobą współpracując w kolejnych konkurencjach osiągnęła cel - zostaliśmy prawdziwymi odkrywcami! Dziękujemy serdecznie rodzicom za organizację tak wspaniałego dnia.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

                            ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA W KLASIE I
W dniu 12 października zajęcia w klasie I odbyły się w niecodziennej scenerii. Uczniowie z wychowawczynią i rodzicami udali się do gospodarstwa agroturystycznego państwa Klimaszewskich. Podczas wspólnych zmagań sportowych, zabaw i śpiewu dzieci poszerzyły wiedzę na temat historii ziemniaka. Impreza nie odbyłaby się gdyby nie wielkie zaangażowanie rodziców . Dzięki nim dzieci mogły spróbować pieczonych ziemniaków w ognisku oraz kiełbasek. To była bardzo ciekawa lekcja przyrody. Humory i pogoda dopisała, więc zabawa była znakomita.

 

                                  „Książki naszych marzeń”.
Rada Ministrów 26 maja 2015 r. podjęła uchwałę o realizacji w roku szkolnym 2015/2016 rządowego programu „Książki naszych marzeń”. Jego celem jest umożliwienie zakupu książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych. Nasza szkoła również przystąpiła do tego programu. Przyznano nam kwotę 1700 zł na zakup wskazanych przez uczniów książek. Lista „życzeń” powstała po konsultacjach z uczniami i zapoznaniu się z listami bestsellerów czytelniczych, które typowała młodzież. Przedstawiamy czytelnikom książki zakupione do naszej biblioteki szkolnej. Zapraszamy do czytania !!!


 

Nasze uczennice 10 października 2015 roku wzięły udział w V Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Suwałkach. Podopieczne Marka Klimaszewskiego na boisku dały z siebie wszystko. Pomimo tego, że udało im się wygrać po jednym secie z każdą z drużyn przeciwników zajęły czwarte miejsce.

Skład zespołu: Natalia Balita, Oliwia Budzejko, Julia Gałszewska, Emilia Kowalewska, Anita Pacewicz, Marta Skorupska, Zuzanna Wasilewska

Klasyfikacja końcowa młodziczki:
1. UKS SPRINT w Płocicznie – Tartak
2. AS Łapy
3. Green Volley Ełk
4. Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

X BIEG PRZEŁAJOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY SUWAŁKI

Jubileuszowe X Gminne Biegi Przełajowe odbyły się 6 października na terenie otuliny Wigierskiego Parku Narodowego. Nasza młodzież startowała w czterech kategoriach wiekowych z podziałem na chłopców i dziewczęta. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Nasi uczniowie dali z siebie wszystko, co zaprocentowało wygrana w kategorii szkól gminnych. Wszystkim uczestnikom zapewniono posiłek i napoje po trudnych zmaganiach, które pozwoliły zregenerować siły.

Wyniki naszych podopiecznych:

Dziewczęta rocznik 2003
I miejsce Michalina Hościłowicz
Chłopcy rocznik 2003
II miejsce Krzysztof Jan Renowicki
IV miejsce Jakub Bogdan
Dziewczęta rocznik 2004
II miejsce Kinga Martynko
IV miejsce Ilona Skorupska
Dziewczęta rocznik 2005
III miejsce Natalia Kumiszczak
IV miejsce Klaudia Grabowska
Chłopcy rocznik 2005
I miejsce Piotr Edward Jakubowski
II miejsce Bartosz Lipnicki
Chłopcy rocznik 2006
I miejsce Tomasz Auron
IV miejsce Patryk Jeromin
Dziewczęta rocznik 2006
II miejsce Emilia Jaworowska

Wyniki klasyfikacji generalnej:
I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak
II miejsce - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Przebrodzie
IV miejsce - Szkoła Podstawowa w Poddubówku

ZRÓB TO SAM....

 

W sobotę 3 października odbyły się zajęcia z panią Emilią Szmigielską, na których młodzież uczyła się robić samodzielnie balsamy do ust, olejki do rąk i praliny do kąpieli. Przy odrobinie precyzji i cierpliwości powstały pachnące cynamonem, pomarańczą czy miętą balsamy, które są doskonałym lekiem na spierzchnięte usta. Dużo zabawy było przy przygotowywaniu pralin. Kolorowe, z elementami rozpuszczalnych płatków mydła wyglądały tak apetycznie, że można by było je schrupać. Przy okazji zajęć dziewczęta wpadły na pomysł zorganizowania podobnych zajęć dla mam.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

01 października 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół w Płocicznie-Tartak , którzy rozwijają swoje zainteresowania w kółku teatralnym, zaprezentowali podczas konferencji „System Powiadamiania Ratunkowego. Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży” scenkę teatralną „Numer alarmowy 112-jak właściwie wykonywać połączenia”. Uczestnicy konferencji zgromadzeni w Sali Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku docenili umiejętności naszych aktorów. Było dydaktycznie i wesoło.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Doradztwo zawodowe 1.10.2015r.

Przyzwyczailiśmy się, że spotkania z doradcą zawodowym dotyczą tylko uczniów gimnazjum. W naszej szkole uczniowie klasy V i VI szkoły podstawowej również mieli spotkania w ramach doradztwa zawodowego, w trakcie których rozmawiali o swoich mocnych i słabych stronach, o tym, co ich interesuje i o tym, co chcieliby robić w przyszłości. Prowadzącymi powyższych spotkań byli doradcy z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Suwałkach.

Badanie słuchu

W roku szkolnym 2015/2016 ruszyła kolejna edycja Programu badań przesiewowych słuchu u dzieci ze szkół podstawowych położonych w gminach wiejskich. Program obejmie ponad 120 000 dzieci, a jego celem jest wczesne wykrycie, u dzieci z klas pierwszych, zaburzeń słuchu, które mogą niekorzystnie wpływać na proces komunikowania się dziecka w szkole i mogą utrudniać jego rozwój.

Nasi pierwszoklasiści 1 października z chęcią przystąpili do badań prowadzonych z wykorzystaniem komputera. Już niedługo rodzice otrzymają szczegółowe wyniki badania wraz z opisem.

Zawody integracyjne klas 4

W dniu 29.09.2015 w Olecku odbyły się jak co roku zawody integracyjne klas 4. Nasza szkoła jak co roku uczestniczyła w tych zawodach . Zawodnicy nasi zaprezentowali się bardzo poprawnie zajmując wiele wysokich miejsc . W niektórych przypadkach o braku medalu decydowały cm lub setne sekundy.
Najlepszy wyniki ustanowiła Klaudia Grabowska wygrywając konkurencję rzutu piłeczką palantową. Wszystkim startującym z naszej szkoły gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na wiosnę.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Nasza szkoła cyklicznie już włącza się w akcję „Sprzątanie świata - Polska 2015", bo dzięki temu jesteśmy wyczuleni na problemy ochrony środowiska. W dniu 28 września 2015 roku wraz z pracownikami Wigierskiego Parku Narodowego zaopatrzeni w worki i rękawice, sprzątaliśmy teren wokół szkoły oraz teren WPN. Sprawnie i szybko zadbaliśmy o porządek w wyznaczonych rejonach. Przyjemne z pożytecznym - tak "wielkie sprzątanie" kwitowali nasi uczniowie, zaś najbardziej pracowici otrzymali pochwały. Na wszystkich po sprzątaniu czekało zasłużone ognisko z pieczeniem kiełbasek. Za rok też weźmiemy udział w tej ważnej akcji.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

NAUKA PŁYWANIA

Od 9 września do 21 października 2015 r. uczniowie klasy I, II i III szkoły podstawowej biorą udział w zajęciach nauki pływania w Suwalskim Aquaparku w ramach ogólnopolskiego programu „Umiem Pływać” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Rekreacji. Pod czujnym okiem Pań Instruktorek dzieci zdobywają podstawowe umiejętności pływania, zapoznają się z zasadami bezpiecznego zachowania się w wodzie. Zajęcia uczą aktywnego spędzania wolnego czasu i umożliwiają podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów oraz integrują najmłodszą społeczność naszej szkoły. Uczestniczenie w tych zajęciach jest niezwykłą przygodą i wspaniałą zabawą. Bardzo dziękujemy!

21 września odbył Gminny Turniej Piłki Nożnej o puchar Wójta Gminy Suwałki. Gospodarzem turnieju był ZS w Przebrodzie. Zawody otworzył pan Dariusz Saweliew, życząc wszystkim zawodnikom zdrowej, sportowej rywalizacji oraz mnóstwa pozytywnych emocji. Drużyna naszej szkoły wygrała całą rywalizację pokonując wszystkie szkoły, a najlepszym zawodnikiem całego turnieju został uczeń klasy IV Bartosz Lipnicki.
Zespół wystąpił w składzie: Renowicki Krzysztof Jan (kapitan ), Bogdan Jakub, Chołodowski Marcin, Kmiecik Mchał, Turowicz Jakun, Wasilewski Mateus, Jeromin Patryk, Lipnicki Bartosz, Jakubowski Piotr Edward

Wyniki
SP Płociczno – SP Przebród 2:1
SP Stary – Folwark - SP Płociczno 0:4
SP Płociczno – SP Poddubówek 4:0
SP Nowa Wieś – SP Płociczno 1:2

Ostateczna kolejność
I miejsce SP w Płocicznie Tartak
II miejsce SP w Nowej Wsi
III miejsce SP w Przebrodzie
IV miejsce SP w Poddubówku
V miejsce SP w Starym Folwarku

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ FILM >>>

 

RAJD ROWEROWY - "TAK POMAGAM"

18 września odbył się w naszej szkole rajd rowerowy „TAK - Pomagam” sfinansowany z grantu społecznościowego przyznanego szkole przez firmę Provident. Wspólny pomysł Anny Żylińskiej i Marka Klimaszewskiego uzyskał pozytywną akceptację komisji i na jego realizację szkoła otrzymała prawie 3000 zł. Dzięki temu udało się kupić kaski rowerowe, tak niezbędne podczas jazdy rowerem na lekcjach wychowania fizycznego. Cała jednodniowa akcja miała uzmysłowić młodzieży jak ważne jest bezpieczeństwo rowerzysty na drodze. Najpierw odbyła się więc instrukcja z prawidłowej jazdy na rowerze poprowadzona przez policjanta z KMP w Suwałkach. Potem ponad 50-ciu rowerzystów wyruszyło w trasę z Płociczna na Słupie. Nad bezpieczeństwem peletonu czuwała przez cały czas OSP w Płocicznie-Tartak. Dzięki WPN mogliśmy na Słupiu w urokliwych lasach rozegrać zawody z jazdą na czas. I tu pomogli nam członkowie Klubu MTB Suwałki z prezesem Stanisławem Kamińskim na czele. Fachowo zabezpieczona trasa, z wolontariuszami w newralgicznych punktach była niezwykle urozmaicona. Najlepsi pokonali sześciokilometrową trasę w niecałe piętnaście minut. Na trasie nad zdrowiem uczestników czuwał ratownik medyczny Bogusław Romanowski. Całość zakończyło wspólne ognisko w leśniczówce Słupie, a najlepsi rowerzyści otrzymali z rąk Mieczysława Grygieńcia cenne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Na koniec pani dyrektor podziękowała wszystkim, którzy tak chętnie i tak licznie wsparli naszą akcję „bezpieczny rowerzysta”.

Najlepsze szóstki w poszczególnych kategoriach:
Szkoła Podstawowa chłopcy
I miejsce Renowicki Krzysztof
II miejsce Kmiecik Michał
III miejsce Zieliński Bartosz
IV miejsce Domalewski Karol
V miejsce Bogdan Jakub
VI miejsce Wasilewski Mateusz

Szkoła Podstawowa dziewczęta
I miejsce Stankiewicz Gabriela
II miejsce Domalewska Dominika
III miejsce Kumiszczak Natalia
IV miejsce Carewicz Małgorzata
V miejsce Romanowska Julia
VI miejsce Grabowska Klaudia

Gimnazjum chłopcy
I miejsce Dźwilewski Rafał
II miejsce Wasilewski Jakub
III miejsce Jeromin Jakub
IV miejsce Goliczewski Adrian
V miejsce Niedźwiecki Hubert
VI miejsce Sofińki Miłosz

Gimnazjum dziewczęta
I miejsce Balita Natalia
II miejsce Masalska Justyna
III miejsce Pacewicz Aleksandra
IV miejsce Niedźwiecka Weronika
V miejsce Wilczyńska Daria
VI miejsce Gwiazdowska Eliza
 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Dzisiejszego dnia, 18 września, klasa I gimnazjum przygotowała pożywny obiad jako danie konkursowe. Konkurs organizowany przez Lubellę promuje zdrowe jedzenie oraz spożywanie produktów zbożowych w tym makaronów, mąki i kaszy. 4 klasy z całej Polski wybrane przez jury wygrają warsztaty kulinarne prowadzone przez uczestnika III edycji programu Top Chef Piotra Ceranowicza oraz dietetyczkę Annę Różyk. Przed przygotowaniem dania, młodzież dyskutowała o nawykach zdrowego żywienia, miała pogadankę oraz prezentację przygotowaną przez Panią Annę Różyk, a poprowadzoną przez Annę Gałaszewską – absolwentkę naszej szkoły, która uwielbia gotować i interesuje się zdrowym żywieniem. To ona zachęciła młodzież do udziału w konkursie i nadzorowała proces gotowania przez klasę. Młodzież sama przygotowała przepis, każdy przyniósł składniki niezbędne do przygotowania potrawy oraz. Jak prawdziwi kucharze w fartuchach młodzież zabrała się do pracy. Danie wyszło pyszne – skosztować go mogła cała klasa oraz rada pedagogiczna. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!

 

Spotkanie z pedagogiem

17.09.2015 uczniowie klas IV, V i VI szkoły podstawowej uczestniczyli w spotkaniu z pedagogami Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Suwałkach.
Klasa IV miała zajęcia dotyczące relacji interpersonalnych w klasie. Uczniowie omawiali zagadnienia dotyczące właściwego zachowania wobec kolegów. W klasie V poruszono tematykę agresji i jej rodzajów. Natomiast w klasie VI tematem przewodnim były uzależnienia (narkotyki, dopalacze, alkohol, papierosy ).Uczniowie poznali zagrożenia, a także skutki wynikające z używania niebezpiecznych substancji.

 

Od września uczniowie klasy I biorą udział w programie „Mały Mistrz”, którego idą jest propagowanie aktywnej postawy i prowadzeniu zajęć przez nauczyciela wychowania fizycznego. Formuła "Małego Mistrza" opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką. Bloki te to: Rowerzysta-Turysta, Gimnastyk-Tancerz, Saneczkarz-Narciarz-Łyżwiarz, Piłkarz, Lekkoatleta, Pływak-Wodniak. Jedną z lekcji wspólnie z panem Markiem Klimaszewskim prowadziła Magdalena Gałaszewska, nasza absolwentka aktualnie studentka wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, która była na praktykach w naszej szkole

Doradztwo zawodowe

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Doradztwo zawodowe

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to wyjątkowo trudna decyzja. Aby była łatwiejsza, uczniowie klasy III gimnazjum mieli spotkanie z doradcą zawodowym z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Suwałkach, podczas którego dostrzegali swoje mocne i słabe strony, rozmawiali o swoich planach na przyszłość. Uczniowie klasy II gimnazjum podczas zajęć mówili o motywacji działań. Spotkania rozpoczęły cykl działań związanych z doradztwem zawodowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Bezpieczna droga do szkoły

16 września w naszej szkole odbyły się zajęcia z policjantem w ramach akcji „Bezpieczna droga szkoły”. Pan policjant uczył uczniów klas I – III podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W trakcie spotkania przypomniano dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania, bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni, przy której nie ma chodnika. Najbardziej maluchom spodobały się kolorowe "autochodziki".

Pierwsze zebranie z rodzicami odbyło się 10 września. Pani dyrektor Katarzyna Gałaszewska zapoznała rodziców z dokumentacją regulującą pracę szkoły, wynikami egzaminów zewnętrznych oraz przypomniała zasady rozporządzenia dotyczące nauki religii i etyki oraz uczestnictwa w tych zajęciach. Pani Renata Laszkowska zapoznała wszystkich z zapisami rozporządzenia dotyczącymi uczestnictwa w zajęciach „Wychowanie do życia w rodzinie”. Następnie o ofercie zajęć pozalekcyjnych proponowanych uczniom przez szkołę opowiedzieli poszczególni nauczyciele. Nasi uczniowie mają do wyboru w tym roku zajęcia teatralne, zajęcia korekcyjne, potyczki logiczne i językowe, piłkę nożną i piłkę siatkową oraz naukę pływania na basenie. Dodatkowo rodzice III klasy gimnazjum spotkali się z doradcą zawodowym Agnieszką Zackiewicz, która przybliżyła im zasady wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. Na koniec rodzice wybrali nowy Zarząd Rady Rodziców. Przewodniczącą została Alicja Szulc, zastępcą Beata Jeromin, skarbnikiem Agnieszka Carewicz, a sekretarzem Monika Klimaszewska. Życzymy samych ciekawych pomysłów i Zarządowi i Radzie Rodziców.

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 10 września 2015 roku o godzinie 15.30.

Tematyka zebrania:
1. Zapoznanie rodziców z dokumentacją regulującą pracę szkoły:
· Statutem Szkoły,
· WZO i PSO,
· Szkolnym Programem Profilaktycznym,
· Programem Wychowawczym,
· zestawem programów nauczania,
· wymaganiami edukacyjnymi z poszczególnych przedmiotów,
2. Zapoznanie z wynikami egzaminów zewnętrznych.
3. Przypomnienie zapisów rozporządzenia dotyczącego nauki religii i etyki oraz uczestnictwa w tych zajęciach.
4. Zapoznanie z zapisami rozporządzenia dotyczącymi uczestnictwa w zajęciach „Wychowanie do życia w rodzinie”
5. Zapoznanie z ofertą zajęć pozalekcyjnych proponowanych uczniom przez szkołę.
6. Zapoznanie z zasadami działania świetlicy szkolnej.
7. Zebranie informacji na temat oczekiwań i potrzeb w stosunku do wychowawców klasy, szkoły.
8. Propozycje rodziców i wychowawcy dotyczące tematyki spotkań pedagogizujących na cały rok szkolny (do wyboru w miarę potrzeb).
9. Przedstawienie głównych zadań pedagoga szkolnego w bieżącym roku szkolnym.
10. Sprawy różne związane z pracą dydaktyczno- wychowawczą.
11. Wybór Rady Rodziców.

Mamy zaszczyt zaprosić na wystawę prac uczestników zajęć pracowni makro- i mikrofotografii Marka Misia pod tytułem Małe czy wielkie? Z obiektywem w mikroświaty.  Kolejna już wystawa uczestników zajęć prezentuje fotografie ośmiorga autorów, w tym naszego ucznia Bartosza Baraniewicza ucznia klasy III Gimnazjum. Wernisaż odbędzie się w piątek, 11.09.2015 o godz. 17:00

Wystawę można obejrzeć w galerii Chłodna 20, ul. Noniewicza 71. Wystawa czynna jest do 4.10.2015. Wstęp wolny.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

Rozpoczęcie roku szk. 2015/2016

Dobiegły końca wakacje i znów wróciliśmy do szkoły pełni energii i zapału do pracy. Na inauguracji dyrektor szkoły – Katarzyna Gałaszewska powitała serdecznie: uczniów, nauczycieli, rodziców, zebranych gości i podziękowała za uświetnienie uroczystości swoją obecnością pani Bożenie Kamińskiej poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, panu Markowi Jerominowi Przewodniczącemu Rady Gminy Suwałki, panu Dariuszowi Saweliewowi kierownikowi referatu PSG Gminy Suwałki, radnym Gminy Suwałki i księdzu Waldemarowi Chachajowi. Pani Dyrektor przedstawiła wychowawców i nauczycieli, oraz zaproszonych gości. Z okazji nowego roku szkolnego życzyła uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.


        STRONA >>>  1 2 3 4 5 6 7 8  9 10 11 12

 

copyright © 2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL