:: HOME :: AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

AKTUALNOŚCI

 

NA HELU

W dniach 6 - 14 lipca młodzież naszej szkoły wypoczywała pod opieką Katarzyny Gałaszewskiej i Marka Klimaszewskiego w Helu. Obóz zorganizowano dzięki dotacji Kuratorium Oświaty w Białymstoku i dotacji Gminy Suwałki. Młodzież miała okazję wykąpać się w morzu pod czujnym okiem ratownika oraz poleżakować na dwóch pięknych helskich plażach - zatokowej i morskiej. Dużą atrakcją był pokaz medyczny połączony z karmieniem fok w fokarium. Niezwykle uspokajający i usypiający okazał się rejs tramwajem wodnym do Gdańska, gdzie po zwiedzeniu starówki niezwykle ekscytujący okazał się film w kinie 7D. Zwiedzanie latarni morskiej, Muzeum Obrony Wybrzeża w Helu i bunkrów niejednego przyprawiło o zachwyt. Ciekawą okazała się wycieczka do Władysławowa. Pobyt w OCEAN Parku oraz zwiedzanie Muzeum Iluzji i Muzeum Motyli spodobało się bardzo, szczególnie gdy młodzież dowiedziała się, że z larw motyli produkuje się barwnik czerwony – popularnie zwany E120. Przejście się popularną Aleją Gwiazd zostało uwiecznione przez wszystkich na zdjęciach. Wycieczka do Gdyni połączona na zwiedzaniu Akwarium i ORP Błyskawica dodatkowo zyskała na atrakcji, gdy na bulwarze spotkaliśmy Wojciecha Cejrowskiego. Autografy i zdjęcia wydawały się nie mieć końca. Wyjazd do Juraty na najnowszą atrakcję parku linowego - King Kong, czyli niski tor składający się z niebanalnych przeszkód, który wymaga od uczestników zwinności i kreatywności spotkał się dużą aprobatą młodzieży. Tor nie był łatwy i nie wszystkim udało się go przejść. W wolnej chwili Katarzyna Gałaszewska z Łukaszem Bielawskim i Jakubem Jerominem próbowali pokonać rekord magicznej klockowej układanki. I udało się! Ustanowiony nowy rekord wyniósł 1 minuta 30 sekund. Wypoczęci i zadowoleni wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Upragniony koniec roku szkolnego nadszedł! Dziesięć miesięcy wytężonej pracy wreszcie dwa miesiące błogiego lenistwa. Gościem na uroczystości był pan Tadeusz Chołko Wójt Gminy Suwałki. Wspomógł Panią dyrektor Katarzynę Gałszewską w rozdawaniu świadectw z wyróżnieniem, nagród i odznak oraz pogratulował uczniom zdobytych stopni i odniesionych sukcesów. Pan Wójt nagrodził też nagrodą specjalną Julię Gałaszewską, która w tym roku została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego i pogratulował jej opiekunce Ewie Białaszczyk tak dużego sukcesu. Miłym akcentem całej uroczystości były słowa Jakuba Kopko - absolwenta gimnazjum, który podziękował wszystkim za nauczycielom i uczniom, za ciepłą i serdeczną atmosferę w szkole.

Na koniec pani dyrektor podziękowała uczniom za ich trud i wysiłek włożony w samorozwój i promowanie szkoły na zewnątrz.

Podziękowała nauczycielom za to, że każdego szkolnego dnia dbali o uczniów, krzewiąc w nich poczucie mądrości i własnej wartości.

Podziękowała też rodzicom za ich pomoc, życzliwość i współpracę dedykując piosenkę Urszuli Sipińskiej „Cudownych rodziców mam”

 

EGZAMIN

2015

                                    Gratulujemy gimnazjalistom!
Znamy już wyniki gimnazjalistów. Nasi uczniowie uzyskali bardzo dobre wyniki. Z każdej części egzaminu średni wynik szkoły był wyższy od średniego wyniku w województwie i kraju.

 

Średni wynik szkoły

Średni wynik w Gminie Suwałki

Średni wynik w powiecie suwalskim

Średni wynik w województwie podlaskim

Średni wynik w kraju

Język polski

70% - stanin 8 bardzo wysoki

70%

63%

62%

62%

Historia i wiedza o społeczeństwie

70% - stanin 7 wysoki

68%

63%

65%

64%

Matematyka

51% - stanin 6 wyżej średni

52%

54%

50%

48%

Przedmioty przyrodnicze

56% - stanin 7 wysoki

56%

52%

51%

50%

Język angielski poziom podstawowy

76% - stanin 7 wysoki

71%

63%

68%

67%

Język angielski poziom rozszerzony

53%

49%

43%

49%

48%


 

25 czerwca...

 

>>> ZOBACZ ZDJĘCIA

 

Cyklicznie już, w czwartek przed zakończeniem roku szkolnego odbywa się w naszej szkole dzień podsumowujący cały rok pracy. Nie obyło się jak zwykle bez pożegnań. Klasa V przygotowała uroczyste pożegnanie klasie VI, kończącej szkołę podstawową. Klasa II gimnazjum przygotowała inscenizację na pożegnanie klasy III, kończącej gimnazjum. Jak zwykle na koniec roku podsumowano też akcję zbierania nakrętek plastikowych. W tym roku zbiórka nakrętek to konkurs indywidualny, który bezkonkurencyjnie wygrał Filip Maliszewski przywożąc do szkoły aż 219,5 kg nakrętek! Łącznie zebrano 515 kg nakrętek. Nagrody uczniom ufundowała Rada Rodziców.

Nagrodzeni:

I miejsce Filip Maliszewski klasa I – 219,5 kg
II miejsce Jan Krzysztof Renowicki klasa V – 49 kg
III miejsce Emilia Gutkowska klasa III – 22,5 kg

Wyróżnienia:

Lis Dominik – 21, 5 kg
Gwiazdowska Karolina – 15 kg
Kumiszczak Natalia – 15 kg
Czajewska Natalia – 14,2 kg
Bogdan Jakub – 12,8 kg
Gałaszewska Julia – 8,9 kg
Wasilewski Konrad -7,7 kg

 

SPRAWDZIAN

2015

 

Gratulujemy szóstoklasistom !

Znamy już wyniki sprawdzianu szóstoklasisty. Nasi uczniowie uzyskali z języka polskiego 86% co daje najwyższy wynik nie tylko w Gminie Suwałki, ale i też w powiecie suwalskim, a dodatkowo piąty wynik w województwie podlaskim.

Średni wynik szkoły

Średni wynik w Gminie Suwałki

Średni wynik w powiecie suwalskim

Średni wynik w województwie podlaskim

Średni wynik w kraju

86% - stanin 9 najwyższy

77%

71%

72%

73%

Średni wynik naszych uczniów z matematyki wyniósł 84%, co daje również najwyższy wynik nie tylko w Gminie Suwałki, ale i też w powiecie suwalskim i jeden z wyższych wyników w województwie.

Średni wynik szkoły

Średni wynik w Gminie Suwałki

Średni wynik w powiecie suwalskim

Średni wynik w województwie podlaskim

Średni wynik w kraju

84%

66%

58%

61%

61%

Średni wynik naszych uczniów z języka angielskiego wyniósł 88%, co daje również bardzo wysoki wynik nie tylko w Gminie Suwałki, ale i też w powiecie suwalskim.

Średni wynik szkoły

Średni wynik w Gminie Suwałki

Średni wynik w powiecie suwalskim

Średni wynik w województwie podlaskim

Średni wynik w kraju

88% - stanin 8 bardzo wysoki

80%

75%

77%

78%

>>> zobacz - suwalki 24

>>> zobacz - gazeta współczesna

 

Gratulujemy Anicie Pacewicz z kl. I gimnazjum zajęcia III miejsca w Konkursie plastycznym "Bóbr i jego środowisko" zorganizowanym przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Suwałkach.

       >>> ZOBACZ WYNIKI - STRONA PZŁ SUWAŁKI

I ZAWODY ROWEROWE - " ZAGAJNIK 2015 " 24.06.2015

24 czerwca wspólnie z Klubem Rowerowym MTB Suwałki zorganizowaliśmy I ZAWODY ROWEROWE - „ZAGAJNIK 2015”. Jazda na czas na dystansie 5 km spodobała się młodzieży, która walczyła w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum z podziałem na chłopców i dziewczęta. Najlepsi rowerzyści dostali puchary i nagrody rzeczowe.

WYNIKI:
Szkoła podstawowa

Dziewczęta
I miejsce Michalina Hościłowicz
II miejsce Natalia Balita
III miejsce Dominika Domalewska
Chłopcy
I miejsce Jakub Wasilewski
II miejsce Krzysztof Renowicki
III Michał Kmiecik
Gimnazjum
Dziewczęta
I miejsce Weronika Niedźwiecka
Chłopcy
I miejsce Szymon Jurewicz
II miejsce Łukasz Bielawski
III miejsce Adrian Goliczewski

>>> ZOBACZ FILM z TRASY ZAWODÓW

 

Projekty edukacyjne w gimnazjum

 

23 czerwca uczniowie II gimnazjum prezentowali wyniki realizowanych projektów. Grupa pod kierunkiem Iwony Capek opowiedziała „Dlaczego mydła piorą?”. Dowiedzieliśmy się, co to jest mydło i dlaczego woda nie wystarcza do usunięcia brudu. A niektórzy dostali w prezencie własnoręcznie robione przez dziewczęta mydła.

Grupa uczniów pod opieka Michała Ratomskiego opowiedziała o projekcie „Ochrona płazów na obszarach Natura 2000 w północno-wschodniej Polsce”, który powstał w ramach działania "Zorganizowanie sieci monitoringu zagrożeń płazów przy szlakach komunikacyjnych". Projekt był realizowany we współpracy ze Stowarzyszeniem „Człowiek i Przyroda” i był typowym projektem badawczym dotyczącym ochrony płazów.

Nieskończoność – coś małego, czy jednak coś dużego? to projekt, którego opiekunem był Damian Sołtysiuk. Uczniowie bardzo ciekawie przedstawili pojęcie nieskończoności i paradoksy starożytne związane z nieskończonością w literaturze.

Bardzo ciekawy projekt realizowali chłopcy. „Futbol flagowy” to projekt pod kierunkiem Damiana Sołtysiuka. Wszystkim zgromadzonym spodobał się ten sport, który jest odmianą futbolu amerykańskiego gdzie zawodnicy "szarżują" przez zerwanie flagi lub szarfy z ubrania przeciwnika.

 

Wszystkich miłośników piłki plażowej zapraszamy na Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w Siatkówce Plażowej Juniorek, które odbędą się 16 czerwca 2015 roku na boiskach OSiR w Suwałkach. Swój akces zgłosiło 10 par z Moniek, Płociczna-Tartak i Sejn. Początek rozgrywek  o godz. 10:00.

70 ROCZNICA MARTYROLOGII OFIAR OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ

Uczniowie III klasy gimnazjum wzięli udział w Misterium patriotyczno-religijnym w hołdzie Ofiarom Obławy Augustowskiej. Ta uroczystość jest już od kilku lat jedną z najważniejszych na Suwalszczyźnie, a udział naszej młodzieży w niej to podstawa w kształtowaniu postaw patriotycznych młodych Polaków.

Próbny egzamin z WSiP

 

Uczniowie klasy III gimnazjum wzięli udział w Próbnym Egzaminie Gimnazjalnym z WSiP. Jakież było nasze miłe zdziwienie, gdy dostaliśmy gratulacje za wysoki wynik w rankingu szkół. Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

W dniach 10-12 czerwca 41 uczniów uczestniczyło w wycieczce do Warszawy. Przez trzy dni zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Warszawy nie wyłączając zwiedzania Zamku Królewskiego i podziwiania w Muzeum Narodowym obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Pierwszego dnia największą atrakcją okazał się multimedialny spektakl „Romeo i Julia” w Teatrze Buffo. Dla większości uczniów było to pierwsze w życiu spotkanie z prawdziwym teatrem. Drugi dzień rozpoczęliśmy od spaceru po Łazienkach Królewskich. Obowiązkowo zrobiliśmy zdjęcie pod pomnikiem Fryderyka Chopina. Duże wrażenie zrobiło na nas Muzeum Powstania Warszawskiego, gdzie losy młodych powstańców wzruszyły niejednego z nas. Zwiedzanie Stadionu Narodowego wraz z szatniami zawodników i lożami dla VIP-ów to była nie lada atrakcja! A potem przejazd najnowszą linia metra i mnóstwo emocji na paintballu laserowym. Zmęczeni ale niesamowicie zadowoleni po tylu atrakcjach zasnęliśmy jak aniołki. I nadszedł ostatni dzień naszej wycieczki. Rozpoczęliśmy od pobytu w ZOO. Piękna pogoda i wylegujące się w słońcu zwierzęta nastroiły wszystkich radośnie. Pod ogromnym wrażeniem wychodziliśmy z Niewidzialnej Wystawy, która była kolejnym punktem naszego programu. Na koniec wjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki by na koniec jeszcze raz popatrzeć na piękną panoramę stolicy. I wiemy jedno: WARSZAWO my tu jeszcze wrócimy!

NA SPORTOWO

Prace na boisku szkolnym

 

Okolice naszej szkoły zmieniają się nie do poznania. Bardzo nas cieszy, że przy pracach porządkowych bardzo chętnie pomagają uczniowie. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mamy już piękną szachownicę – znak Sił Powietrznych. A już niedługo teren wokół niej zazieleni się piękną trawą.

My to mamy Radę Rodziców! Dziś na ochłodę gorącego dnia pani Agnieszka Carewicz – przewodnicząca Rady Rodziców – podzieliła wszystkich uczniów lodami. Takie dni to lubimy najbardziej!

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Wycieczka do Olsztyna

2 czerwca wczesnym rankiem uczniowie klas I, II, III wraz z wychowawczyniami wyruszyli na wycieczkę do Olsztyna. W Giżycku dołączyła do grupy pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała o kulturze, historii, przyrodzie Warmii i Mazur.
Pierwsza część wycieczki upłynęła na zwiedzaniu olsztyńskiego zamku. Oglądając wystawy zamkowe zwróciliśmy uwagę na piękne sklepienia, tzw. kryształowe w komnacie Mikołaja Kopernika, który w 1516 roku objął stanowisko kanonika- administratora dóbr kapitulnych.
Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Teatrze Lalek i oglądanie spektaklu pt. „Zielony Wędrowiec”.
Dużych wrażeń dostarczył nam seans „Ziemia, Księżyc i Słońce” w Olsztyńskim Planetarium. Dzieci mogły zobaczyć w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką pełnią rolę w naszym życiu. Dowiedziały się jak powstał kalendarz i jak przebiegała historia kosmicznych podróży i lądowania na Srebrnym Globie.
Wielką radość sprawił pobyt w Mc Donalds, gdzie każdy mógł kupić „co nieco” i posilić się przed drogą powrotną do domu.

 

 

Wanda Chotomska

Dajcie dzieciom słońce, żeby łez nie było,
Dajcie dzieciom słońce, dajcie dzieciom miłość.
Dajcie dzieciom słońce, całe słońce z nieba,
Żeby mogły tańczyć, mogły śpiewać.Dzień Dziecka w naszej szkole był jak zwykle obchodzony radośnie. Nasi kochani rodzice z przewodniczącą Rady Rodziców panią Agnieszką Carewicz sprawili nam nie lada niespodziankę. Najpierw pyszne gorące hot dogi, potem zimne lody. Wszystko co dzieciaki mogą sobie wymarzyć! Dziękujemy WAM RODZICE!

ZUMBA NA PIKNIKU >>>

Drugi już piknik zorganizowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem. Impreza pod hasłem „Razem weselej” zgromadziła nie tylko mieszkańców Płociczna i okolic. Wśród gości pikniku byli m.in. Jarosław Zieliński – poseł na Sejm RP, Marek Jeromin - przewodniczący Rady Gminy Suwałki, a także Irena Walendzewicz - kierownik Gminnego Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Suwałkach. Tłumy przybyłych oblegały stoiska ze smakołykami kuchni regionalnej przygotowanej przez rodziców. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa, na której można było wygrać: tablet, koszulki, zabawki i setki innych drobniejszych, ale atrakcyjnych nagród. Atrakcją sobotniego spotkania były pokazy taekwondo i występ zespołu Bagatela. Uczestnicy mogli aktywnie spędzić czas pod okiem instruktorki tańca zumby. Wszyscy obecni mieli możliwość sprawdzenia się w rywalizacjach konkursowych. W trakcie pikniku zostało zebrane 6003 zł, które zasilą konto Rady Rodziców i zostaną przeznaczone na różnorodne atrakcje dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wszystkim, a szczególnie zarządowi Rady Rodziców, którzy tak aktywnie włączyli się w organizację pikniku DZIĘKUJEMY!

   Piknik "Razem weselej" - zdjęcia >>>

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

28 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnych Igrzyskach Maluchów o Puchar Wójta Gminy Suwałki, które odbyły się w Szkole Podstawowej w Poddubówku. W zawodach brały udział maluchy z 5 szkół. Wszystkich wspierał sportowy doping, ponieważ dzieci dopingowały się okrzykami i brawami. III miejsce to duży sukces wszystkich zawodników. Do szkoły wróciliśmy z pucharem, medalami i dyplomami. Oprócz tego każdy zawodnik otrzymał nagrodę rzeczową (piłkę). Dla maluchów był to pierwszy udział w tak dużej imprezie sportowej.

26.05.2015 r. przedszkolaki oraz uczniowie z klas 0-III  zaprosili wszystkie mamusie i tatusiów do wspólnego świętowania. Podczas występów na scenie dzieci śpiewały przepiękne piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Po prezentacjach artystycznych  rodzice otrzymali drobne upominki i zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Serdeczna, miła i wzruszająca atmosfera sprawiła, że wszyscy goście czuli się wspaniale. Z zachwytem i dumą patrzyli na swoje pociechy dziękujące za miłość, opiekę oraz trud wychowania. Na twarzach zebranych często gościł  uśmiech.

       ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

23 maja dzieci klasy III wraz z rodzicami wzięły udział w  Uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Sanktuarium w Studzienicznej. Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się na rejs statkiem, na którym pływał św. Jan Paweł II.

 

 

                  Terminarz postępowania rekrutacyjnego do świetlicy
                                        na rok szkolny 2015/2016

Terminy składania dokumentów i rekrutacji:
1. Składanie dokumentów – od 1 czerwca do 12 czerwca 2015 r. do godz. 15.00
2. Ogłoszenie listy przyjętych – 17 czerwca 2015 r.
3. Ogłoszenie listy rezerwowej lub ilości wolnych miejsc – 17 czerwca 2015 r.
4. Nabór na wolne miejsca – od 1 do 3 września 2015 r. do godz. 15.00
5. Ogłoszenie listy zakwalifikowanych – 4 września 2015 r.

 

Nowy symbol lotniczy na terenie naszej szkoły

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

20.05.2015 r. dzieci z klasy ,,O" i  I  wybrały się na wycieczkę do Nowej Wsi. Mali wędrowcy zobaczyli tam wiejskie zagrody, stragan pani Marcinowej, Kasiną Chatę, młyn wiatrowy, bociany i stadko owiec. Z Jankiem Wędrowniczkiem i krasnoludkiem Podziomkiem poznali zagadki z życia wsi oraz sztukę wytwarzania mąki. Wszyscy podziwiali największy na świecie termometr znajdujący się w pobliżu młyna. Przedstawienie kukiełkowe, ciekawostki dotyczące życia pszczół, słodki miodek, niesamowite rakiety lecące ponad drzewa, tajemnicza ścieżka z przeszkodami oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców zostaną na długo w pamięci.

W dniu 19 maja nasi reprezentanci wystartowali w Mistrzostwach powiatu suwalskiego w LA. Skład naszej drużyny był skromny, ale za to osiągnięcia bardzo wysokie. Michalina Hościłowicz wygrała bieg na 200 m i zajęła drugie miejsce w biegu na 100 m, a Magdalena Skorupska była trzecia w rzucie dyskiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

II REJONOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY

15 maja 2015r. odbył się w naszej szkole II Rejonowy Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych. Wzięło w nim udział 27 dziewcząt i chłopców z 9 szkół. Przyjechali do nas mistrzowie ortografii ze szkół – SP 5, SP 6, SP 7, SP 11 w Suwałkach oraz SP w Jeleniewie, SP w Nowej Wsi, SP w Starym Folwarku, SP w Przerośli, SP w Płocicznie-Tartak.
Należało napisać najeżone trudnymi wyrazami dyktando „Pamiętnik Bożydara”. Sprawdzająca prace komisja orzekła, że poziom uczestników był bardzo wysoki, a rywalizacja zacięta. Do zdobycia było 100 pkt. Wyniki zmagań wyglądają następująco:
I miejsce (100 pkt) Kamila Żegaczewska SP 11 w Suwałkach
II miejsce (99 pkt) Julia Gałaszewska SP w Płocicznie-Tartak
(99 pkt) Michalina Rudzińska SP 7 w Suwałkach
(99 pkt) Zuzanna Strzyżewska SP 11 w Suwałkach
III miejsce (98 pkt) Natalia Butkiewicz SP w Płocicznie-Tartak
(98 pkt) Natalia Woźniak SP 6 w Suwałkach
Wyróżnienia:
Weronika Jabłońska (96pkt) SP 5 w Suwałkach
Aleksandra Jasionowska (96 pkt) SP w Jeleniewie
Monika Marcinkiewicz (96 pkt) SP w Nowej Wsi
Gabriela Suproń (96 pkt) SP 5 w Suwałkach
Edyta Wysocka (97 pkt) SP 7 w Suwałkach

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy z gratulacjami. Zwycięzcy cieszyli się zaś z cennych nagród. Zdobywczyni I miejsca została nagrodzona tabletem, a pozostałe nagrody były równie atrakcyjne. Ogromne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy oraz ufundowanie nagród należą się pani dyrektor Zespołu Szkół im. Lotników Polskich – Katarzynie Gałaszewskiej.
Organizatorki imprezy – panie Joanna Stabińska i Ewa Białaszczyk dziękują wszystkim uczestnikom konkursu za przybycie, a ich opiekunom za przygotowanie podopiecznych i udział w pracy komisji. Do zobaczenia za rok!

Przykładem roku ubiegłego po raz kolejny wybraliśmy się na rajd rowerowy organizowany przez naszą szkołę. Odbył się on w piątek 15 maja. Na początku trasy dopisywała nam wspaniała pogoda, wymarzona na ten dzień, jednak potrafi ona płatać figle. Przed naładowaniem akumulatorów w postaci posiłku postanowiliśmy jeszcze obejrzeć wystawę „ Historia i tradycje rybołówstwa nad Wigrami”. Tutaj swoją wiedzę na ten temat przedstawił nam Pan Marek Klimaszewski oraz Pan Zbigniew Bielawski. Podczas obiadu, który jedliśmy w Restauracji w Domu Królewskim nad Wigrami za oknami rozpętała się ogromna nawałnica, deszcz zaczął gwałtownie padać, silny wiatr zaczął bujać drzewa. Na twarzach uczestników zaczął pojawiać się lekki niepokój, jednak po około godzinie zaczęło się wypogadzać, postanowiliśmy wykorzystać ten moment i jechać dalej. Pogoda nie była jedynym zaskoczeniem, podczas powrotu. Panu Markowi Klimaszewskiemu przebiła się dętka, w wyniku czego potrzebny był dodatkowy przystanek. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo w trakcie naprawy zaczął padać gwałtowny deszcz, w wyniku czego skorzystaliśmy z gościnności sklepu nad Wigrami. Po ulewie wsiadaliśmy na rowery i co sił w nogach popedałowaliśmy do Płociczna – Tartak.
Pomimo anomalii pogodowych i różnych zdarzeń losowych z radością możemy stwierdzić, że kolejny rajd rowerowy możemy zaliczyć do udanych i zabawnych.
Serdecznie dziękujemy zapalonym cyklistom za udział w rajdzie, który liczył ponad 40 km.


        STRONA >>>  1 2 3 4 5 6 7 8  9 10 11 12

 

copyright © 2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL