:: HOME :: AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

AKTUALNOŚCI

 

 

REKOLEKCJE

 " TAK POMAGAM"

 

W dniach 7- 9 marca odbyły się szkolne Rekolekcje Wielkopostne. W rekolekcjach uczestniczyli uczniowie wraz z rodzicami i gronem pedagogicznym. Podczas Mszy św. rekolekcyjnej uczniowie przedstawili przygotowaną pantomimę – „Ręce” oraz poprowadzili Drogę krzyżową, rozważając Męką Pańską.

Już po raz drugi uczniowie Szkolnego Koła Caritas wzięli udział w Ogólnopolskiej Bożonarodzeniowej i Wielkopostnej Zbiórce Żywności pod hasłem „TAK POMAGAM”. Zbiórka żywności odbyłą się w dniach 4 – 5 marca i miała miejsce w suwalskich sklepach wielkopowierzchniowych. Zebrana żywność przekazana została rodzinom najbardziej potrzebującym.

We wtorek 8 marca 2014 roku uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej uczestniczyli w zajęciach warsztatowych organizowanych w ramach programu wychowawczo – profilaktycznego - „Spójrz inaczej na agresję’ prowadzonych przez pedagogów Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Suwałkach. Podczas spotkań uczniowie rozmawiali o właściwych relacjach, jakie powinny panować w klasie.

Przedostatnia kolejka Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych w Wieliczkach została rozegrana 7 marca. Nasze dziewczęta pokonały gospodarzy – Gimnazjum w Wieliczkach 2:0 (25:17, 27:25). Ostatnia runda ligi odbędzie się w kwietniu i dziewczęta zmierzą się z Gimnazjum Sportowym w Ełku i Gimnazjum nr 4 w Suwałkach. Trzymamy kciuki za naszą drużynę!

Aktualna tabela:

1. Gimnazjum w Raczkach – 13 punktów
2. Gimnazjum nr 4 w Suwałkach – 11 punktów
3. Gimnazjum w Płocicznie-Tartak – 9 punktów
4. Gimnazjum Sportowe w Ełku – 8 punktów
5. Gimnazjum w Wieliczkach – 7 punktów

Koniec roku szkolnego coraz bliżej. Przed uczniami III klasy gimnazjum trochę stresu i ważna decyzja. Wybór szkoły ponadgimnazjalnej to wyjątkowo trudna sprawa. Aby była łatwiejsza, uczniowie po raz kolejny mieli spotkanie z doradcą zawodowym z Lokalnego Centrum Doradztwa Zawodowego w Suwałkach z Panią Agnieszką Zackiewicz, podczas którego dostrzegali swoje mocne i słabe strony, rozmawiali o swoich planach na przyszłość. Doradca przybliżył zasady rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnej. Aby wiedzieć więcej 8 kwietnia gimnazjaliści wezmą udział w Suwalskich Targach Edukacyjnych.

Kolejne już rozgrywki w ramach III Ligi Gimnazjów w piłkę siatkową za nami. 3 marca na naszej hali ponownie walczyły gimnazjalistki. Nasze dziewczęta wygrały swoje mecze, dzięki czemu awansowały na drugie miejsce.

Gimnazjum w Płocicznie – Tartak - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 2:1 (25:22, 14:25, 15:8)
Gimnazjum w Płocicznie – Tartak - Gimnazjum w Raczkach 2:1 (25:20, 21:25, 15:11)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach - Gimnazjum w Raczkach 2:0 (25:18, 25:14)
Gimnazjum nr 2 w Suwałkach - Gimnazjum w Raczkach 0:2 (18:25, 17:25)

Lp

Zespół

punkty

sety

st. setów

 

małe pkt.

s. m. pkt.

mecze

1

Gimnazjum nr 4 w Suwałkach

6

6:0

max

 

152:122

1,25

3

2

Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak

6

6:5

1,20

 

215:223

0,96

4

3

Gimnazjum nr 7 w Suwałkach

3

3:3

1,00

 

118:105

1,12

2

4

Gimnazjum w Raczkach

3

3:4

0,75

 

138:146

0,95

3

5

Gimnazjum nr 2 w Suwałkach

2

2:8

0,25

 

185:212

0,40

4Na kolejne rozgrywki zapraszamy już 22 marca.

 

W tym roku uczniowie trzeciej klasy gimnazjum muszą zdecydować, w której szkole ponadgimnazjalnej będą kontynuować naukę. Dziś, 3 marca do wyboru Zespołu Szkół nr 4 zachęcały uczennice tej szkoły.

Dziś, 3 marca odbył się Konkurs Matematyczny Pangea, który organizuje Meridian International School w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum rozwiązywali dziś test na poziomie etapu szkolnego. Czekamy niecierpliwie na wyniki.

Przygotowania do wiosny w naszej szkole już rozpoczęte. Dzięki pieniądzom zebranym ze składek i kiermaszy, Rada Rodziców zakupiła nowe ławki. Solidne, z atestami już czekają na uczniów, którzy będą mogli podczas przerw wypoczywać na świeżym powietrzu. Sprawią też radość mieszkańcom i ich pociechom, którzy korzystają w dni wolne z boiska szkolnego i siłowni na powietrzu. Dziękujemy wam RODZICE!

Gimnazjalistki naszej szkoły 22 lutego wzięły udział w III Turnieju Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych o puchar Dyrektora Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach. W tym roku zajęły drugie miejsce, co jest dla nas sukcesem!

Skład zespołu: Daria Wilczyńska, Oliwia Budzejko, Zuzanna Wasilewska, Anita Pacewicz, Julia Gałaszewska, Natalia Balita, Emilia Kowalewska, Magdalena Skorupska

NAGRODY ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE

 

We wtorek, 23 lutego 2016 roku podczas Sesji Rady Gminy Suwałki odbyło się oficjalne wręczenie nagród specjalnych za osiągnięcia sportowe na rzecz mieszkańców Gminy Suwałki w 2015 roku. Nagrody zostały przyznane w trzech kategoriach: zawodnik, działacz oraz trener. Kolejny już raz nagrody odebrali nasi uczniowie:

1. Weronika Niedźwiecka libero UKS "Sprint" Płociczno-Tartak

2. Eryk Martynko sternik UKŻ „GROT” Suwałki

3. Julia Hościłowicz sternik UKŻ „GROT” Suwałki

4. Kinga Martynko sternik UKŻ „GROT” Suwałki


Cieszymy się bardzo, że doceniono również pracę na rzecz młodzieży dyrektora szkoły Katarzyny Gałaszewskiej w kategorii działacz sportowy UKS „SPRINT” w Płocicznie-Tartak i Marka Klimaszewskiego w kategorii trener piłki siatkowej UKS „SPRINT” w Płocicznie-Tartak. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

REKOLEKCJE

                                                  Szanowni Państwo,

Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii w dniach 7 – 9 marca 2016 roku. Od godziny 7:50 do godziny 11:20 lekcje odbywają się zgodnie z planem. Następnie młodzież udaje się do Kościoła na nauki rekolekcyjne oraz nabożeństwo. Dzieci nieuczestniczące w rekolekcjach będą miały zapewnioną opiekę w szkole.

 

/-/ Katarzyna Gałaszewska
Dyrektor Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

18 lutego rozpoczęła się pierwsza kolejka III Ligi Gimnazjów. Widać, że wszystkie zespoły mają ogromną wolę walki i o miejsce na podium będą walczyć do końca. Kolejne rozgrywki już 3 marca.

Gimnazjum nr 7 w Suwałkach - Gimnazjum w Płocicznie – Tartak 1:2 (25:13, 24:26, 13:15)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 2:0 (27:25, 25:19)
Gimnazjum nr 4 w Suwałkach - Gimnazjum w Płocicznie – Tartak 2:0 (25:23, 25:23)
Gimnazjum nr 7 w Suwałkach - Gimnazjum nr 2 w Suwałkach 2:1 (25:17, 16:25, 15:9)

Lp

Zespół

punkty

sety

st. setów

 

małe pkt.

s. m. pkt.

mecze

1

Gimnazjum nr 4 w Suwałkach

4

4:0

max

 

102:90

1,13

2

2

Gimnazjum nr 7 w Suwałkach

3

3:3

1,00

 

118:105

1,12

2

3

Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak

2

2:3

0,67

 

100:112

0,89

2

4

Gimnazjum nr 2 w Suwałkach

1

1:4

0,25

 

95:108

0,88

2


 

 

ZOBACZ FILM >>>

WALENTYNKOWY KONCERT ŻYCZEŃ I RANDKA W CIEMNO

Gdy cię nie widzę, nie wzdycham, nie płaczę,
Nie tracę zmysłów, kiedy cię zobaczę;
Jednakże, gdy cię długo nie oglądam,
Czegoś mi braknie, kogoś widzieć żądam;
I tęskniąc sobie zadaję pytanie:
Czy to jest przyjaźń, czy to jest kochanie?
(A. Mickiewicz)

W poniedziałek w szkole obchodziliśmy Walentynki. W tym dniu wszyscy mniej lub bardziej zakochani mieli okazję wyznać swoje uczucia osobom, które darzą sympatią. Specjalnie dla nich samorząd uczniowski przygotował Walentynkowy Koncert Życzeń. Wybrane piosenki rozbrzmiewały podczas przerw i wprawiały wszystkich w dobry nastrój. Również ciekawą propozycją była kolejna edycja szkolnej randki w ciemno, która zainteresowała znaczną grupę uczniów.
 

11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W tym też dniu odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku uroczysta gala podsumowująca III Wojewódzki Konkurs pod hasłem „Co to jest 112?”. Jesteśmy dumni, że część artystyczną pod kierunkiem Joanny Stabińskiej zaprezentowali nasi gimnazjaliści. Pokazali wszystkim jak powinno właściwie wykonywać się połączenia na Numer Alarmowy 112.

Podsumowanie III Wojewódzkiego Konkursu pod hasłem „Co to jest 112?”
w Dniu Europejskiego Numeru Alarmowego 11

11 lutego obchodzony jest Europejski Dzień Numeru Alarmowego 112. W tym dniu w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się uroczysta gala podsumowująca III Wojewódzki Konkurs pod hasłem „Co to jest 112?”, którą prowadzili konsultanci Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach – Joanna Stabińska i Jarosław Cezary Słabiński.

Pomysłodawcą i patronem przedsięwzięcia był Wojewoda Podlaski, a współorganizatorami – Podlaski Kurator Oświaty w Białymstoku i Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach.

Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat numeru alarmowego 112 wśród uczniów gimnazjów województwa podlaskiego oraz propagowanie ich właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia życia, zdrowia, mienia lub środowiska.

 

TURNIEJ WIEDZY O ZAWODACH

 

09 lutego 2016r. uczniowie III klasy gimnazjum przystąpili do rejonowego etapu Turnieju Wiedzy o Zawodach, celem którego jest popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki zawodoznawczej, motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy o zawodach, niezbędnej do podjęcia decyzji o wyborze szkoły, rozwijanie zainteresowań młodzieży w tym zakresie oraz kształtowanie postaw i myślenia przedsiębiorczego. Wyniki za kilka dni.

9 lutego obchodziliśmy w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. W ramach akcji uczniowie gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu prowadzonym przez konsultanta Centrum Edukacji Nauczycieli w Suwałkach. W trakcie zajęć uczniowie mogli dowiedzieć się, jak korzystać z Internetu, aby był dla nas bezpieczny, ponieważ każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

FIGURKI Z SOLI

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZABAWA NOWOROCZNA

22 stycznia w ostatni dzień przed feriami odbył się w naszej szkole bal karnawałowy dla naszych najmłodszych uczniów. Pomysłowo przebrane dzieci bawiły się i tańczyły na udekorowanej balonami hali sportowej. Wynajęci przez rodziców animatorzy poprowadzili liczne konkursy zręcznościowe i taneczne. Podczas zabawy miłym akcentem był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Wszyscy bawili się wspaniale.

22 stycznia 2016 roku Miłosz Sofiński uczeń III klasy gimnazjum wziął udział w rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego. Z trudnymi zadaniami poradził sobie doskonale i razem z 66 innymi uczniami zakwalifikował się do stopnia wojewódzkiego. Trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik w ostatnim etapie konkursu, który odbędzie się 15 marca.

22 stycznia gościliśmy u siebie żołnierzy z 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Opowiedzieli oni młodzieży na czym polega wykonywanie zadań saperów. Zwrócili też uwagę uczniów na spotykanie w życiu codziennym przedmiotów mających znamiona uzbrojenia wojskowego, gdzie nadmierna ciekawość może doprowadzić do wielu niepotrzebnych nieszczęść, a nawet śmierci. Opowiedzieli też jak postępować z niewybuchami.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Pielęgnowanie tradycji obchodów Dnia Babci i Dziadka to nie tylko obowiązek, ale i radość. Ta uroczystość na stałe wpisana jest w repertuar imprez szkolnych. 21 stycznia Babcie i Dziadkowie przedszkolaków i uczniów klas 0 – III przybyli bardzo tłumnie do szkoły. Montaż słowno – muzyczny specjalnie przygotowany dla nich sprawił dużo radości. Nie obyło się bez gromkich braw, uśmiechów i ukradkiem ocieranych łez. Część artystyczna zakończyła się wręczeniem Babciom i Dziadkom laurek oraz drobnych upominków wykonanych samodzielnie przez ich wnuczęta. Na koniec goście zostali podjęci słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez zaangażowanych rodziców.

 

Program ferii zimowych

 

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w zajęciach organizowanych podczas tegorocznych ferii zimowych. Proponujemy dobrą i bezpieczną zabawę oraz ciekawe zajęcia rozwijające i ruchowe.

Data

Rodzaj zajęć

Prowadzący

25 stycznia 2015 rok

 

Mini siatkówka

 

Siłownia

12:00 – 14:00

12:00 – 14:00

Marek Klimaszewski

26 stycznia 2015 rok

 

Ze sportem za pan brat

 

Siłownia

12:00 – 14:00

12:00 – 14:00

Marek Klimaszewski

27 stycznia 2015 rok

 

Zajęcia ruchowe do muzyki

Siłownia

12:00 – 14:00

12:00 – 14:00

Marek Klimaszewski

28 stycznia 2015 rok

 

Piłka siatkowa – małe gry

Siłownia

12:00 – 14:00

12:00 – 14:00

Marek Klimaszewski

29 stycznia 2015 rok

 

Turniej mini siatkówki

 

Siłownia

12:00 – 14:00

12:00 – 14:00

Marek Klimaszewski

1 lutego 2015 rok

 

Futsal

8:00 – 10:00

 

Marek Klimaszewski

2 lutego 2015 rok

 

Poznajemy Indiaca

8:00 – 10:00

 

Marek Klimaszewski

3 lutego 2015 rok

 

Śnieżna przygoda

 

Z chemią na TY

8:00 – 10:00

 10:00 – 13:00

 

Marek Klimaszewski

Emilia Szmigielska

4 lutego 2015 rok

 

Piłka nożna – małe gry

8:00 – 10:00

 

Marek Klimaszewski

5 lutego 2015 rok

 

Z nartami przez świat

8:00 – 10:00

 

Marek Klimaszewski

 

KARTKI DLA BABCI I DZIADKA

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ JUNIOREK

ZOBACZ:

 > BRĄZ JUNIOREK

 > SPINTERKI AWANSOWAŁY

Hala w Płocicznie znów okazała się szczęśliwa dla dziewcząt grających w UKS SPRINT. Trzy nasze uczennice: Daria Wilczyńska, Justyna Masalska i Weronika Niedźwiecka w dniach 14 – 16.01.2016 roku wzięły udział w finale Mistrzostw Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej juniorek. Wspólnie z koleżankami z zespołu zdobyły brązowy medal! Gratulujemy dziewczętom i trenerowi Markowi Klimaszewskiemu!

Kolejność Mistrzostw Województwa Podlaskiego
I miejsce BAS Białystok
II miejsce UKS MSK Olimpik Mońki
III miejsce UKS Sprint Płociczno-Tartak
IV miejsce Jedynka Łomża

 

Olbrzymie gratulacje należą się pani dyrektor Katarzynie Gałaszewskiej i Markowi Klimaszewskiemu. Ich ciężka praca i popularyzacja piłki siatkowej wśród młodzieży została w końcu doceniona. Katarzyna Gałaszewska otrzymała Medal Okolicznościowy 80-lecia PZPS za zasługi dla rozwoju siatkówki w Polsce, a Marek Klimaszewski otrzymał Złotą Honorową Odznakę PZPS i replikę medalu Mistrzostw Świata w piłce siatkowej. Gratulujemy!

W dniu 13.01.2016 r. uczniowie klas I- III uczestniczyli w warsztatach pt. „Rękodzieło ludowe – kwiaty z krepiny”. Po obejrzeniu wielu pięknych prac twórczyni, dzieci poznały różne techniki tworzenia kwiatów z krepiny: wycinanie, skręcanie, zwijanie, rolowanie, sklejanie. Każde dziecko krok po kroku wykonywało kolejne czynności i tak nie wiadomo kiedy powstały przepiękne bukiety kolorowych stokrotek z krepiny.

Uczniowie klasy II przygotowują się do Dnia Babci i Dziadka. Już powstają niezwykłe  kwiaty z krepiny, bibuły i drucików. Na pewno kolorowe bukieciki  zachwycą wszystkich gości podczas uroczystości w szkole w dniu 21 stycznia.

Dnia 13 stycznia odbył się wyjazd do SOK-u w Suwałkach uczniów klasy I na spektakl pt. „Królowa Śniegu”. Szczególnym walorem spektaklu jest forma w jakiej zaprezentowana została historia. Przekaz werbalny zastąpiony został w całości przez ruch sceniczny (taniec i gest). Autorką pobudzającej wyobraźnię adaptacji tekstu jest Iryna Popova, uznana choreografka, absolwentka Uniwersytetu w Sant Petersburgu. Na scenie zobaczyliśmy tancerzy Studia Dance Academy, pracujących pod okiem znakomitego tancerza i choreografa, wychowanka szkół baletowych w Moskwie i Sofii, Mihaila Nikolova. W roli Rozbójników wystąpiły młode podopieczne Jadwigi Tylendy z zespołu Fleksik. Twórcami zachwycającej zimowej scenografii są Halina Mackiewicz i Mieczysław Iwaszko. Spektakl okazał się bardzo interesujący. Pozwolił nam choć na chwilę przenieść się w zaczarowany świat baśni. Cieszymy się, że mogliśmy go obejrzeć dzięki pomocy naszych rodziców. Z chęcią weźmiemy udział w następnym takim wyjeździe. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji wyjazdu.

WIGILIE KLASOWE >>>

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK >>>

 

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia wszystkie klasy zorganizowały wigilie klasowe. Niektóre klasy zatroszczyły się o prawdziwy świąteczny nastrój, można było zobaczyć choinki, prezenty, a nawet spróbować pierogów, sałatki owocowej czy barszczyku. Pomieszczenia klasowe zamieniły się w przytulne jadalnie przyozdobione świeczkami, serwetkami i stołami uginającym się od jedzenia. Uczniowie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie świąteczne życzenia. Ten wyjątkowy czas to także moment, żeby wspólnie zaśpiewać kolędy, a także pobyć z wspólnie z nauczycielami i poznać się z innej „świątecznej” strony. Dlatego też zorganizowano konkurs kolęd w trzech grupach wiekowych. Uczniowie losowali kolędę, a następnie ją śpiewali. Młodym muzykom pomagali wszyscy, a wspólne kolędowanie przybliżyło nas do zbliżającej się wielkimi krokami Wigilii Bożego Narodzenia.

                                             Wyniki konkursu kolęd:

kl. I -III

1.Maliszewski Filip

2.Gwiazdowska Karolina

3.Wierzbicka Aleksandra

kl. IV -VI

1.Renowicki Krzysztof

2.Lipnicki Bartosz

3.Martynko Kacper

kl. I - III Gim

1.Jurewicz Weronika

2.Gąsiorowska Maja

3.Bielawski Łukasz

Wyróżnienia:

Malicka Kamila, Wasilewski Konrad, Niedźwiecka Weronika

Turniej Wiedzy o Zawodach

 

Tuż przed świętami dotarły do nas wyniki Turnieju Wiedzy o Zawodach, którego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki zawodoznawczej. Do etapu międzyszkolnego Turnieju zakwalifikowali się:

1. Miłosz Sofiński
2. Julia Hościłowicz
3. Bartosz Baraniewicz
4. Aleksandra Pacewicz
5. Daria Wilczyńska
6. Damian Woronowicz
7. Julia Jóźwik
8. Marcin Skorupski
9. Weronika Niedźwiecka
10. Adrian Goliczewski

Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy w Turnieju!

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

JASEŁKA 2015

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie, którzy przedstawienie jasełkowe zaprezentowali całej społeczności szkolnej 21 grudnia. Przygotowany montaż słowno-muzyczny był dla nas wszystkich lekcją wzajemnego zbliżenia, miłości, zadumy i refleksji. Uczniowie dołożyli wielu starań aby tegoroczne jasełka były dla nas wszystkich sposobnością do wejścia w piękną atmosferę świąt Bożego Narodzenia. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Cieszy nasz bardzo, że gościliśmy u siebie w tak doniosłym dniu: Tadeusza Chołko Wójta Gminy Suwałki, Roberta Wagnera asystenta Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Marka Jeromina Przewodniczącego Rady Gminy Suwałki, Dariusza Saweliewa Kierownika Referatu Społeczno-Gospodarczego Gminy Suwałki, Radnych Gminy Suwałki, Proboszcza parafii pod wezwaniem Św Maksymiliana Marii Kolbe w Gawrych Rudzie księdza kanonika Waldemara Chachaja oraz młodzież, rodziców i całą społeczność szkolną.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

Już po raz drugi odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. 21 grudnia można było kupić smakołyki i ozdoby wykonane przez uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Piękne przedmioty cieszyły oko, a pomysłowość twórców zachwycała licznie zgromadzonych kupujących. Można było kupić ciasta, sianko z opłatkiem, świąteczne stroiki, piękne bombki i kartki, marynowane borowiki, suszone owoce i mnóstwo innych rzeczy. Ze sprzedaży smakołyków i ozdób Rada Rodziców zebrała ponad 1700 złotych, a uczniowie poszczególnych klas na swoje własne potrzeby zarobili prawie 1000 zł!

ZOBACZ >>>

Jak miło dostawać prezenty! Już po raz drugi http://plansznoobki.pl/ obdarowały nasza szkołę darmowymi grami. Dziękujemy!

Plansznoobki tworzy czterech zapaleńców, uwielbiających gry planszowe:Gała, która studiuje informatykę i ekonometrię i wkręca swoją rodzinę w najnowsze gry imprezowe. Emil, fizjoterapeuta, który lubi poznawać coraz to nowsze gry. Ola, studiująca na Uniwersytecie Warszawskim, maniaczka gier o niezbyt skomplikowanych zasadach, które łatwo wytłumaczyć ale ciężej wymasterować. Niewodnik, założyciel sklepu z grami planszowymi kolekcjonujący wszystko co ma związek z Munchkinem.

 

ZOBACZ WIGILIA KL.3 >>>

ZOBACZ OZDOBY KL. 3 >>>

 

Wypiek pierników, ozdoby świąteczne i Wigilia w kl. III

 

Gratulujemy Kindze Martynko z kl. V wyróżnienia w konkursie plastycznym "Wymaluj święta marzeń" zorganizowanym przez "Nowiny Suwalskie".

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy mnóstwo czasu poświęcamy na przystrajanie naszych domów.
Ręcznie wykonywane ozdoby są nie tylko oryginalne, ale także modne.
16 grudnia 2015 roku uczniowie klasy II ozdabiali styropianowe kule wykorzystując farbki, mazaki, brokat, koraliki i cekiny. Bombki wykonane przez dzieci wyglądają bardzo oryginalnie i elegancko. Zostaną one sprzedane podczas kiermaszu świątecznego w szkole. Dziękujemy rodzicom za pomoc i cenne wskazówki w trakcie zajęć.

Pogadanka funkcjonariuszy Aresztu Śledczego

 

15.12.2015 roku uczniowie gimnazjum wzięli udział w spotkaniu z funkcjonariuszami Aresztu Śledczego w Suwałkach , podczas którego poruszany był temat negatywnych konsekwencji stosowania przemocy. To pierwsze zajęcia z wychowawcami pracującymi w areszcie, którzy na co dzień spotykają się z osobami mającymi konflikt z prawem. Młodzież do przedstawianej problematyki  odniosła się niezwykle dojrzale.

 

 Spektakl profilaktyczny

15 grudnia gościliśmy aktorów z teatru Kurtyna z Krakowa. Uczniowie klas 0-III obejrzeli profilaktyczną bajkę pt. „Z miłości do Serduszka”. Była to zabawna lekcja prawdziwej wiedzy o zdrowiu i dobrej kondycji fizyczno-psychicznej człowieka. Młodzież z klas IV-VI wzięła udział w przedstawieniu pt. „Nie jesteś sam”, które prezentowało problemy i zagadnienia związane z momentami przejścia młodzieży w kolejny etap dojrzewania oraz problem agresji elektronicznej i różnego rodzaju używek. Gimnazjaliści mieli okazję obejrzeć przedstawienie „Gra o życie". Ten spektakl ukazał problematykę agresji i przemocy wśród młodzieży i pokazał dramatyczną sytuację, w której tzw. „ulica” staje się domem i autorytetem dla młodych ludzi, a przemoc, agresja fizyczna i słowna jedynymi formami realizacji celów i ostatecznymi sposobami rozwiązywania problemów.

Turniej Wiedzy o Zawodach

Klasa III Gimnazjum Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak w ramach doradztwa zawodowego kolejny raz wzięła udział w Turnieju Wiedzy o Zawodach VIIi edycji. Celem turnieju jest przede wszystkim popularyzacja wiedzy z zakresu problematyki zawodoznawczej, motywowanie uczniów do pogłębiania wiedzy o zawodach, niezbędnej do podjęcia decyzji o wyborze szkoły, rozwijanie zainteresowań młodzieży w tym zakresie oraz kształtowanie postaw i myślenia przedsiębiorczego.

W poniedziałek 14 grudnia w naszej szkole rozegrano Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej o puchar Dyrektora ZS im. Lotników Polskich w Płocicznie –Tartak. W turnieju rywalizowały szkoły z terenu gminy Suwałki. Mecze rozgrywane były w przyjaznej atmosferze i wzbudzały duże emocje uczestników. W ogólnej klasyfikacji nasz pierwszy zespół uplasował się na pierwszym miejscu wygrywając turniej różnicą jednej bramki. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Krzysztof Jan Renowicki.

Wyniki
Płociczno I – Nowa Wieś 2-2
Płociczno II – Przebród 1-3
Płociczno I – Płociczno II 6-0
Nowa Wieś – Przebród 0-0
Płociczno I – Przebród 1-1
Płociczno II – Nowa Wieś 0-5

11.12.2015 w miejscowości Filipów odbył się powiatowy turniej piłki nożnej szkół podstawowych organizowany przez LSZ w Suwałkach. Do turnieju przystąpiło dziewięć drużyn z powiatu suwalskiego wśród nich nasza. Po losowaniu trafiliśmy do grupy z bardzo silnymi rywalami z Filipowa, Bakałarzewa, Słobódki i Rutki Tartak. W grupie zajęliśmy trzecie miejsce, co w rozrachunku dało nam wysokie piąte miejsce w klasyfikacji ogólnej.

Skład zespołu:
Renowicki Krzysztof, Zieliński Bartosz, Bogdan Jakub, Chołodowski Marcin, Kmiecik Michał, Kmiecik Jakub, Turowicz Jakub, Lipnicki Bartosz, Jakubowski Piotr, Jeromin Patryk

Nasi gimnazjaliści 11 grudnia wzięli udział w spotkaniu profilaktycznym pn. "Życiowe dylematy - konsekwencje wyborów". Spotkanie połączone było z projekcją filmu „Obce niebo” w reżyserii Dariusza Gajewskiego, przed którym młodzież miała okazję wysłuchać ciekawych prelekcji, przygotowanych przez zaproszonych ekspertów oraz dyskusji uczniów LO nr 2 w Suwałkach, którzy przedstawili swoje poglądy na temat handlu ludźmi we współczesnym świecie. Inspiracją projektu był Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka.

Gratulujemy naszym laureatom - Lidii Nieszczerzewskiej - II miejsca i Rafałowi Dźwilewskiemu - III miejsca w konkursie plastycznym "Nie bierzesz - nie dajesz - wzorem się stajesz", o tematyce dotyczącej zjawiska szeroko rozumianej korupcji, zagrożeń działań korupcyjnych, sposobów ich zwalczania oraz etycznych standardów postępowania. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 9 grudnia podczas Festynu Antykorupcyjnego organizowanego poprzez Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach . Natomiast nasze uczennice - Julia Gałaszewska i Magdalena Skorupska otrzymały certyfikaty ukończenia warsztatów na temat korupcji.

                    

MIKOŁAJKI

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

W poniedziałek, 7 grudnia, obchodziliśmy szkolne Mikołajki – tradycję, którą podtrzymujemy od lat. Rada Rodziców przygotowała wszystkim uczniom mikołajkowy prezent zapraszając Studio Artystyczne AKADA z Suwałk, które zorganizowało najmłodszym spektakl i zabawy. Starszym klasom również podobał się specjalnie dla nich przygotowany spektakl. A zabawa z papierem toaletowym sprawiła mnóstwo radości. Gimnazjaliści zaś bawili się w chemiczne doświadczenia. Gluty z mąki i wybuchowy napój dały dużo śmiechu. Nie mogło zabraknąć też Mikołaja, który każdemu dziecku wręczył słodki upominek. Śmiało możemy powiedzieć, że Mikołajki były jak co roku udane.

4 grudnia rozegrano Turniej Piłki Siatkowej o puchar wójta Gminy Suwałki. W zawodach udział wzięły 24 zespoły z dwóch województw. Nasza szkołę reprezentowały 4 drużyny. Wzmagania młodych zawodniczek stały na wysokim poziomie i wywoływały duże emocje wśród dzieci jak i obecnych dorosłych opiekunów. Na zakończenie każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal i małą niespodziankę z okazji mikołajek, a najlepsza szóstka puchary i nagrody. Wszystkim zawodniczkom gratulujemy hartu ducha i woli walki.

Kolejność końcowa :

1. Mońki VI
2. Mońki II
3. Salos Ełk II
4. Salos Ełk I
5. Mikro Ełk 5
6. Mońki III
7. SP 7 Ełk
8. Szepietowo II
9. Szepietowo I
10. SP 7 Ełk II
11. Płociczno I
12. Salos Ełk III

13. Mońki V
14. Mońki I
15. Mońki IV
16. Mikro Ełk II
17. Mońki VII
18. Szepietowo III
19. Mikro Ełk I
20. Szepietowo IV
21. Mikro Ełk III
22. Płociczno III
23. Płociczno II
24. Płociczno IV


 

KLUBY SPORTOWE ORANGE

 

3 grudnia odwiedzili nas eksperci programu Kluby Sportowe Orange. Dziesięcioosobowa drużyna gimnazjalistów wzięła udział w eliminacjach do Pucharu Orange. Główną ideą Pucharu Orange jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci już od najmłodszych lat. W zawodach wezmą udział drużyny z całej Polski, które na co dzień rozwijają swoje sportowe talenty w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Naszych uczniów czekało nie lada wyzwanie w 6 zadaniach eliminacyjnych, wśród nich m.in. jak najdłuższe utrzymanie równowagi na fasolkach fitness, podawanie piłki siatkowej odbiciem górnym lub dolnym, przy równoczesnym utrzymaniu fasolki w pozycji pionowej, czy wymiana piłek koszykowych po koźle pomiędzy zawodnikami, którzy muszą utrzymać się na deskach trickboardowych. Nasi uczniowie spisali się znakomicie i zajęli 14 miejsce w tabeli na 31 startujących Klubów Orange.

Ozdoby świąteczne - kl. II

MAŁY MISTRZ

 

Od września klasa pierwsza rozpoczęła przygodę z programem Mały Mistrz. Główną ideą programu jest zachęcenie dzieci i młodzieży do zdobywania nowych umiejętności ruchowych oraz podnoszenia sprawności fizycznej. Zamierzeniem jest również podniesienie atrakcyjności zajęć oraz wzmocnienie hierarchii szkoły i roli nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania fizycznego. Dużym wyzwaniem jest zdobycie przez dzieci sprawności lekkoatlety, gimnastyka, piłkarza, rowerzysty i tancerza, uhonorowanej odpowiednią odznaką. Pierwsze odznaki nasi pierwszoklasiści już zdobyli!

 

ZOBACZ WYNIKI - WPN >>>

Gratulujemy naszym laureatkom konkursu plastycznego pt. „Człowiek w fascynującym świecie mikroorganizmów”. W dniu  4 listopada 2015 r. Komisja Konkursowa dokonała przeglądu i oceny prac, które napłynęły na konkurs (w sumie 335 prac). Nasze uczennice - Julia Romanowska zajęła 2 miejsce - kategoria wiekowa 7-12 lat , a Lidia Nieszczerzewska otrzymała wyróżnienie. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 4 grudnia w siedzibie Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywym.

   
 

PRÓBNY EGZAMIN

 

W dniach 2-4 grudnia gimnazjaliści pisali próbny egzamin przygotowany przez wydawnictwo Nowa Era. Egzamin składał się z:

· arkusza z języka polskiego,
· arkusza z historii i wos-u,
· arkusza z przedmiotów przyrodniczych,
· arkusza z matematyki,
· arkusza z języka angielskiego,
· arkusza z języka niemieckiego.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

PRÓBNY SPRAWDZIAN

 

3 grudnia szóstoklasiści pisali próbny sprawdzian, który został przygotowany zgodnie z nową formułą obowiązującą od 2015 r. Część pierwsza zawierała zadania z języka polskiego i matematyki. Czas pracy z tym arkuszem wynosił 80 minut. Część druga to arkusz z języka angielskiego. Czas pracy z arkuszem wynosił 45 minut. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki!

KONKURSY PRZEDMIOTOWE

 

Etapy szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podlaskiego Kuratora Oświaty dobiegły końca. Według obowiązującego regulaminu, do etapu rejonowego zakwalifikowani zostali uczniowie, którzy w etapie szkolnym uzyskali minimum 90% punktów możliwych do zdobycia.

Oto nazwiska uczniów, którzy awansowali do etapu rejonowego i będą walczyć o miano finalisty lub nawet laureata Wojewódzkich Konkursów z następujących przedmiotów:

geografia: Łukasz Bielawski klasa II gimnazjum
chemia: Julia Hościłowicz klasa III gimnazjum
język niemiecki: Miłosz Sofiński klasa III gimnazjum

Gratulujemy i życzymy powodzenia w etapie rejonowym.

W Zespole Szkół im. Lotników Polskich w ramach VI Suwalskiej Kampania Białej Wstążki odbyły się spotkania z pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie „Randka bez przemocy”. Kampania Białej Wstążki to największa na świecie międzynarodowa kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Jest prowadzona w ponad 55 krajach i skierowana głównie do mężczyzn i chłopców.

1 grudnia na naszej hali odbyły się Mistrzostwa Powiatu Suwalskiego w piłce siatkowej gimnazjów. W rozgrywkach wzięły udział 3 drużyny: Gimnazjum w Płocicznie-Tartak, Gimnazjum w Raczkach i Gimnazjum w Starym Folwarku. Nasze gimnazjalistki pokazały ogromną siłę walki i zostały Mistrzyniami Powiatu!

Wyniki rywalizacji:

Gimnazjum w Płocicznie-Tartak - Gimnazjum w Raczkach 2:0 (25:9, 25:16)
Gimnazjum w Starym Folwarku - Gimnazjum w Raczkach 0:2 (18:25, 7:25)
Gimnazjum w Starym Folwarku - Gimnazjum w Płocicznie-Tartak 0:2 (9:25, 6:25)Skład drużyny: Budzejko Oliwia, Pacewicz Anita, Wasilewska Zuzanna, Niedźwiecka Weronika, Wilczyńska Daria, Masalska Justyna, Gałaszewska Julia, Kowalewska Emilia, Balita Natalia, Skorupska Magdalena

 

Już po raz drugi dziewczęta z naszej szkoły biorą udział w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w piłce siatkowej. Inaugurujący i bardzo ciekawy pojedynek odbył się 28 listopada na naszej hali. W naszej grupie mamy trzy zespoły:

1. UKS Sprint Płociczno-Tartak (trener Anna Łazarska)
2. BAS 2. Białystok (trener Marcin Ambrożewski)
3. Gimnazjum w Płocicznie-Tartak (trener Marek Klimaszewski)

Niewiele zabrakło, aby nasza drużyna wygrała seta z zespołem z Białegostoku! Dziewczęta pokazały ogromną siłę walki. Widać bardzo duży postęp w ich grze. Kolejne rozgrywki jeszcze w tym roku kalendarzowym.

UKS Sprint Płociczno-Tartak - BAS 2. Białystok 0:2 (20:25, 23:25)
BAS 2. Białystok - Gimnazjum w Płocicznie-Tartak 2:0 (25:11, 25:23)
Gimnazjum w Płocicznie-Tartaku - UKS Sprint Płociczno-Tartak 0:2 (17:25, 13:25)Skład: Natalia Balita, Oliwia Budzejo, Julia Gałaszewska, Anita Pacewicz, Zuzanna Wasilewska, Magdalena Skorupska, Emilia Kowalewska

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

30 listopada po raz kolejny Andrzejkowe wróżby w naszej szkole dla najmłodszych zorganizował i przeprowadził Samorząd Uczniowski. W poniedziałek uczniowie klas I,II i III szkoły podstawowej mogli spróbować wywróżyć swoją przyszłość. Wróżby zostały przygotowane przez uczniów klasy I gimnazjum. Najmłodsi chętnie uczestniczyli w proponowanej zabawie.

ZOBACZ PLAKATY >>>

Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak przystąpiło do projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Centrum Aktywności Społecznej PRYZMAT w Suwałkach pt. „Nie bierzesz – nie dajesz – wzorem się stajesz!”.
Celem projektu było upowszechnianie wśród nauczycieli i młodzieży wiedzy na temat zagrożeń i konsekwencji działań korupcyjnych, sposobów jej zwalczania, przejrzystości lokalnego życia publicznego oraz zasad funkcjonowania instytucji publicznych, jak również przygotowanie do aktywnego przeciwdziałania wszelkim formom ich naruszania. W ramach zadań w szkole:
-przeprowadzono konkurs plastyczny,
- wykonano plakaty antykorupcyjne,
- przeprowadzono warsztaty antykorupcyjne dla klasy Vi,
-zapoznano się z formą sesji rady miejskiej -transmisja on-line,
-przeprowadzono zajęcia antykorupcyjne dla wszystkich klas gimnazjum.

Uczennicami zaangażowanym w realizację projektu były: Julia Gałaszewska i Magdalena Skorupska. Dziękujemy.


ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

26 listopada 2015 roku obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na początku uczniowie z klasy V przygotowali przedstawienie o Kubusiu Puchatku. Następnie odbył się konkurs recytatorski. Dzieci przepięknie recytowały wiersze o misiach. Jury złożone z przedstawiciela Rady Rodziców, Pani Dyrektor i nauczyciela języka polskiego wyróżniło aż 6 osób. Odbył się również konkurs plastyczny. Wszystkie prace były zachwycające! Później odbyły się misiowe. Na koniec dzieci uczyły się też tańca zręcznościowego, którego nauka sprawiła wiele śmiechu i radości. Wszystkie nagrody w konkursach zostały ufundowane przez Radę Rodziców, a dodatkowo Rada Rodziców przygotowała także wszystkim dzieciom smacznego Misia Lubisia. Dziękujemy wam Rodzice!

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

25 listopada 2015 r. uczniowie kl. I, II, III Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak uczestniczyli w zajęciach – „W świecie baśni” w Muzeum im. Marii Konopnickiej. Podczas zwiedzania muzeum, przenieśli się do dziecięcych lat Marii Konopnickiej. Poznali jej dom, jej ukochaną rodzinę i opiekunkę Anusię. Dowiedzieli się, jak minęło jej niesamowicie ciekawe dzieciństwo
w Suwałkach. Czym się bawiła, dokąd spacerowała i jakie bajki opowiadała jej dobrotliwa niania. Wykonane z papieru kukiełki krasnoludków zainspirowały wszystkich uczestników do zabawy w teatrzyk. Do szkoły dzieci wróciły pełni pozytywnych wrażeń i emocji.

 

Jako jedna z ośmiu szkół zakwalifikowaliśmy się do projektu edukacyjnego „Zielone Szkoły – edukacja przyrodnicza uczniów szkół wiejskich”! Projekt zakłada cykl zajęć przyrodniczych dla uczniów klas IV - VI szkół podstawowych województwa podlaskiego, których celem jest budowanie świadomości i poczucia odpowiedzialności za środowisko przyrodnicze własnego regionu oraz akceptacji dla terenów cennych przyrodniczo i chronionych, takich jak Parki Narodowe i obszary Natura 2000. W ramach zajęć uczniowie wezmą udział w kilkudniowych wyjazdach edukacyjnych do najcenniejszych przyrodniczo miejsc województwa podlaskiego, gdzie wcielą się w rolę odkrywców i badaczy, poznając walory przyrodnicze wybranego parku i jego najbliższej okolicy. Zajęcia odbędą się na terenie Parków Narodowych: Biebrzańskiego, Białowieskiego, Wigierskiego lub Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej albo w Nadleśnictwie Krynki.

W dniach 20 - 22.11.2015 w Łapach nasze uczennice reprezentując UKS SPRINT wzięły udział w V Międzynarodowym Turnieju Siatkówki. Na boisku dały z siebie wszystko, jednak tym razem nie udało się stanąć na podium. Po wielu godzinach trudnej walki, po wylaniu hektolitrów potu i łez zajęły ostatecznie V miejsce.
 


Skład drużyny: Gałaszewska Julia, Kowalewska Emilia, Balita Natalia, Pacewicz Anita, Skorupska Magdalena, Budzejko Oliwia

19 listopada w Raczkach rozegrano Powiatowy Integracyjny Turniej Piłki Nożnej rocznik 2005 i młodsze. Nasza szkoła po raz pierwszy wystąpiła w tym turnieju i od razu uplasowała się na drugim miejscu! W rozgrywkach pokonaliśmy Rutkę–Tartak, i Raczki, a przegraliśmy tylko z Bakałarzewem, które okazał się najlepszą drużyną w całym turnieju. Należy nadmienić że jako jedyna drużyna graliśmy najmłodszymi zawodnikami w całym turnieju.

Wyniki naszych meczy :

Płociczno – Bakałarzewo 1-4
Płociczno – Rutka Tartak 2:1
Płociczno – Raczki 3:1

Zespół wystąpił w składzie: Turowicz Szymon, Wiśniewski Michał, Maliszewski Filip, Jeromin Patryk, Jakubowski Piotr, Lipnicki Bartosz, Kmiecik Jakub

18 listopada gościliśmy u siebie Fundację – ależ Gustawie! Wraz z nimi realizujemy projekt „A właśnie, że teatr”. Najpierw odbyły się warsztaty edukacji teatralnej i warsztaty plastyczno-teatralne dla przedszkolaków i uczniów klas I – III. W międzyczasie trwały też twórcze warsztaty dla kadry pedagogicznej. Opiekunowie otrzymali, przygotowany zeszyt metodyczny zawierający propozycje zabaw i eksperymentów artystycznych tematycznie łączących się ze spektaklem, stymulujących kreatywność oraz twórcze myślenie. Na koniec wszyscy wzięli udział w spektaklu „Wielka misiowa wyprawa na Księżyc”, który powstał na podstawie opowiadań dzieci.

W sobotę 7 listopada uczniowie klasy I gimnazjum uczestniczyli w warsztatach chemicznych. Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań tą ciekawą dziedziną nauki. Uczniowie samodzielnie wykonywali doświadczenia, obserwowali, wyciągali wnioski. Było m.in. chemiczne jojo, wykrywanie skrobi w produktach spożywczych, gaszenie świeczek tlenkiem węgla (IV)... Jednak najwięcej emocji dostarczyły chyba bańki.
 

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej - "Od zniewolenia do wolności".

Dnia 17 listopada 2015r. odbył się w Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła w Nowej Wsi Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Od zniewolenia do wolności”. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i młodzież gimnazjalna ze szkół Gminy Suwałki. Uczennice, które reprezentowały naszą szkołę, pokazały się z jak najlepszej strony. W kategorii gimnazjum Lidia Nieszczerzewska z klasy II zajęła II miejsce, a Weronika Jurewicz, również z klasy II, została wyróżniona. W kategorii szkół podstawowych Paulina Berus z klasy V zajęła III miejsce. Uczestniczki konkursu zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami książkowymi. Dziewczętom serdecznie gratulujemy.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

ZOBACZ FILM >>>

 

 

WIECZORNICA Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI 10.11.2015

10 listopada odbyła się w naszej szkole kolejna już wieczornica upamiętniająca odzyskanie przez nasz kraj niepodległości w 1918 roku. Przepiękny montaż słowno-muzyczny pokazał, że Święto Niepodległości to czas radości, ale także zadumy i refleksji. Organizatorzy stworzyli inscenizację, która przybliżyła uczniom, nauczycielom, rodzicom i zaproszonym gościom drogę Rzeczpospolitej Polskiej do niepodległości poprzez historię wyjątkowego miasta – Warszawy. Tak jak w poprzednich latach tak i tym razem nie zabrakło na koniec tańca w wykonaniu młodzieży. Walc do piosenki Mieczysława Fogga „Piosenka o mojej Warszawie” zachwycił wszystkich. Po wystąpieniu młodzieży przemówienie okolicznościowe wygłosiła Pani Katarzyna Gałaszewska, dyrektor Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak, która powiedziała między innymi:
„11 listopada… Choć przypada na jesienną porę roku, to dzień niezwykle radosny w kalendarzu rocznic naszej Ojczyzny. Symbolicznie w tym dniu świętujemy odzyskanie niepodległości przez Polskę po 123 latach niewoli. 11 Listopada to dzień radości z odzyskania umiłowanej Ojczyzny. To dzień, w którym Naród powstał z kolan. To dzień powrotu nadziei. Pamiętajmy, że patriotą nie jest się tylko podczas wielkich zagrożeń, ale jest się nim na co dzień. Wtedy, gdy szanuje się symbole narodowe, kiedy dba się o język polski, kiedy pamięta się o ważnych dla kraju wydarzeniach.”

Rodzice i mieszkańcy Płociczna i okolic swoją obecnością potwierdzili, że szkoła jest centrum kultury w naszej wsi, a gromkie brawa na stojąco utwierdziły nas w przekonaniu, że mieszkańcy doceniają ciężka pracę uczniów i nauczycieli przygotowujących tę uroczystość.

PO SCHODACH - Z DZIEJÓW PAŃSTWA POLSKIEGO

Dbając o wiedzę historyczną uczniów umieściliśmy na szkolnych schodach najważniejsze daty z historii Polski. Pojawiły się miedzy innymi: Konstytucja 3 Maja, Pierwszy Rozbiór Polski, Hołd Pruski czy Bitwa pod Grunwaldem. Daty w kolorach patriotycznych nie tylko są bardzo estetyczne, ale przede wszystkim przypominają jak ważne jest wychowanie patriotyczne młodzieży.

Dnia 28.10.2015 w Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego szkół gimnazjalnych pt. „BELL – BE ENGLISH LEARNING LOVERS”. Konkurs poświęcony był wiedzy o kulturze Londynu i Zjednoczonego Królestwa Brytyjskiego. Drużyna w składzie: Julia Hościłowicz, Miłosz Sofiński i Jakub Jeromin stanęła w szranki wiedzowe z rówieśnikami. I tym razem nasi uczniowie nas nie zawiedli. Wróciliśmy z III miejscem zdobytym przez Miłosza Sofińskiego. Gratulujemy!

Nasi uczniowie, jak co roku, biorą udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych. Każdy konkurs zaczyna się o godz. 10:00, a na wykonanie zadań uczniowie mają 90 minut.

Poniżej terminarz etapów szkolnych konkursów:

Szkoła Podstawowa

4.11.2015 Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
5.11.2015 Wojewódzki Konkurs Matematyczny
9.11.2015 Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy

Gimnazjum

6.11.2015 Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego
9.11.2015 Wojewódzki Konkurs Matematyczny
10.11.2015 Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego
12.11.2015 Wojewódzki Konkurs Biologiczny
13.11.2015 Wojewódzki Konkurs Chemiczny
16.11.2015 Wojewódzki Konkurs Historyczny
17.11.2015 Wojewódzki Konkurs Geograficzny
18.11.2015 Wojewódzki Konkurs Fizyczny
19.11.2015 Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

 

Terminarz próbnych egzaminów w gimnazjum

• 3 listopada – część humanistyczna
• 4 listopada – część matematyczno- przyrodnicza
• 5 listopada – język angielski i niemiecki

• 2 grudnia – część humanistyczna
• 3 grudnia – część matematyczno- przyrodnicza
• 4 grudnia – język angielski i niemiecki


Terminarz próbnych sprawdzianów w szkole podstawowej

• 25 listopada
• 3 grudnia

 

Wyniki głosowania Młodzi Głosują.
Młodzieżowe wybory w Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie- Tartak. Wygrało ugrupowanie reprezentowane przez Janusza Korwin-Mikke. Na drugim miejscu uplasowała się główna partia - Prawo i Sprawiedliwość. Trzecie miejsce w wyborczym wyścigu zajęła Platforma.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

ŚLUBOWANIE PIERWSZEJ KLASY I PRZEDSZKOLAKÓW

Dnia 29.10.2015 roku 0 godzinie 10.00 odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły. Pierwszoklasiści przygotowali pod kierunkiem swojej pani J. Kowalewskiej program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Wykazali się również wiedzą dotyczącą naszej ojczyzny i znajomością zasad, które ułatwiają prawidłowe funkcjonowanie w grupie rówieśniczej. Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pasowania na uczniów dokonała pani Dyrektor Katarzyna Gałaszewska oraz wręczyła prezenty przygotowane przez rodziców. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcie. Dzieci z rodzicami udali się na słodki poczęstunek do klasy. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

ŚLUBOWANIE KL. I G

29 października 2015 r. klasa I gimnazjum złożyła ślubowanie i od tego dnia uczniowie tej klasy stali się pełnoprawnymi uczniami Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie –Tartak. Poza częścią oficjalną uczniowie zaprezentowali krótkie przedstawienie ukazujące życie w szkole. Sympatyczną niespodziankę przygotowała klasa II. Niewątpliwie był to dzień niezwykle przyjemny.

 

SIŁOWNIA NA BOISKU SZKOLNYM

Nasza szkoła stara się uatrakcyjniać swoją ofertę dla miłośników ruchu. Przy boisku szkolnym stanęła siłownia pod chmurką, na której poćwiczyć mogą dzieci, i dorośli. W ciągu dnia uczniowie mogą skorzystać z urządzeń na lekcjach wychowania fizycznego, a popołudniu przyjść razem z rodzicami na aktywny wypoczynek.

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

W dniach 24-25.10 w Ełku odbył się Memoriał im. Stanisława Przekopa w Ełku. W zawodach wystartowały dziewczynki z naszej szkoły z klasy IV (dwójki siatkarskie ) i klasy V (trójki siatkarskie ). Turniej skupił czołówkę kraju w tych kategoriach wiekowych. Każda drużyna rozegrała wiele meczy, część z nich wygrywając. Lecz nie wynik tu był najważniejszy. Atmosfera panująca na turnieju, sprawdzenie swoich umiejętności na tle innych i wyciągnięcie wniosków na dalszą przyszłość to było zdecydowanie wartości dodane turnieju. Dziewczęta miały też możliwość spotkania prezesa PZPS pana Pawła Papke, który otwierał turniej piłki siatkowej. Nadmienić należy, iż pan prezes zna naszą szkołę i nasze okolice, gdyż jako młody chłopak przyjeżdżał wraz z klubem MKS MDK Warszawa na obozy sportowe do Gawrych Rudy o czym właśnie dziewczętom opowiadał.

W Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak odbyły się wybory w ramach akcji „Młodzi głosują” organizowanej przez Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej. W wyborach uczestniczyły wszystkie klasy gimnazjum. Uczniowie otrzymali karty do głosowania, musieli zapoznać się z zasadami oddawania ważnego głosu. Po głosowaniu komisja przeliczyła oddane głosy. Niestety, nie możemy dziś podać wyników . Zostanę one ogłoszone w poniedziałek, 26.10.2015 r.

        STRONA >>>  1 2 3 4 5 6 7 8  9 10 11 12

 

copyright © 2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL