:: HOME :: AKTUALNOŚCI :: OGŁOSZENIA :: FOTO GALERIA :: KONTAKT ::

AKTUALNOŚCI

 

 

Plac zabaw

Nasz plac zabaw jest na bieżąco unowocześniany. Rada Rodziców wyposażyła plac zabaw w nowe huśtawki dla najmłodszych i grę kółko krzyżyk. Chcielibyśmy, aby nasz plac zabaw był czymś więcej niż tylko miejscem, gdzie dzieci przyjemnie mogą spędzać czas. Dbamy, aby urządzenia zabawowe służyły nie tylko beztroskiej zabawie, lecz również promowały zdrowy tryb życia i wspomagały prawidłowy rozwój psychofizyczny dzieci. Najważniejsze, że wszystkie zabawki produkowane są z najwyższej jakości atestowanych materiałów i posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Diagnoza umiejętności

10 maja uczniowie klasy trzeciej i piątej szkoły podstawowej wzięli udział w diagnozie umiejętności polonistycznych. Celem badania jest dostarczenie informacji nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycielom przedmiotowym klas IV - VI o tym, jak dzieci myślą, jak radzą sobie w znanych, ale i w nowych sytuacjach. Zadania są celowo tak zaplanowane, żeby wykraczały poza to, co dzieci ćwiczyły na lekcjach, ale jednocześnie tak, by uczniowie mogli poradzić sobie z problemem „na piechotę”. Już za tydzień, czyli 17 maja uczniowie wezmą udział w badaniu umiejętności matematycznych.

Cyklicznie już bierzemy udział w konkursie „Prosto ze szkoły”, którego organizatorem jest Komendant Miejski Policji w Suwałkach wraz z Prezydentem Miasta Suwałk i Starostą Suwalskim. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy przygotują materiał filmowy przedstawiający sytuację w obszarze bezpieczeństwa uzupełnionego odpowiednim hasłem lub poradą. Właśnie w szkole trwają zdjęcia do filmu „Druga szansa”, którego pomysłodawcami są Katarzyna Gałaszewska z Bartkiem Baraniewiczem i Rafałem Dźwilewskim. W główne role wcieliły się Aleksandra Pacewicz i Daria Wilczyńska. Warto dodać, że w 2014 roku film „Sumienie” uczennic naszego gimnazjum wygrał w kategorii gimnazjum.

W piątek 6 maja odbył się ostatni w tym sezonie turniej młodziczek w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego o miejsca 9-12. W rozgrywkach wzięły udział trzy z czterech uprawnionych zespołów. Nasze gimnazjalistki po zwycięstwie nad Szepietowem, a porażce z Bielskiem Podlaskim zajęły ostatecznie 10 miejsce. Jesteśmy dumni z dziewcząt, bo być dziesiątym w województwie to sukces.
 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

1 maja podczas jednej z imprez siatkarskich w Suwałkach trener kadry województwa podlaskiego młodziczek Tomasz Mnich ogłosił nazwiska dziewcząt siatkarek znalazła się też nasza uczennica, a podopieczna Marka Klimaszewskiego Julia Gałaszewska. Gratulujemy!

29 kwietnia odbyła się finałowa kolejka XII edycja Międzypowiatowej Ligi Piłki Siatkowej Gimnazjów w Wieliczkach. Po dwóch niezwykle pasjonujących pojedynkach okazało się, że zajęliśmy ostatecznie trzecie miejsce! Ulegliśmy Raczkom, które zajęły drugie miejsce i Gimnazjum nr 4 w Suwałkach – zwycięzcom Ligi. Doceniono też nasze dwie zawodniczki:

Justynę Masalską najlepszą zawodniczkę w naszym zespole i Weronikę Niedźwiecką, która otrzymała MVP całej Ligii.

Skład zespołu: Oliwia Budzejko, Natalia Balita, Julia Gałaszewska, Emila Kowalewska, Weronika Niedźwiecka, Anita Pacewicz, Magdalena Skorupska, Daria Wilczyńska, Zuzanna, Wasilewska

Etap wojewódzki Ogólnopolskiej Akademii – Konkursu Wiedzy o Prawie
gimnazjów zakończył się 27 kwietnia. Troje naszych uczniów Oliwia Budzejko, Lidia Nieszczerzewska i Jakub Jeromin zmierzyli się w Białymstoku w konkursie wiedzy prawniczej z innymi gimnazjalistami. Ich wiedza była imponująca! Ostatecznie Lidka zajęła 5 miejsce w województwie, a Oliwka z Kubą ósme. Gratulujemy!

Mały Mistrz

Nasi mali sportowcy w ramach programu Mały Mistrz zdobyli kolejna sprawność – piłkarz.
Swoją przygodę z piłka nożną rozpoczęli od ćwiczeń i zabaw oswajających z pikami. Pełne atrakcji i zabawy zajęcia wychowania fizycznego bardzo przypadły do gustu pierwszoklasistom. Podsumowaniem ćwiczeń jak i nagrodą za wysiłek i zaangażowanie w doskonaleniu własnych umiejętności ruchowych było przyklejenie w legitymacji „Małego Mistrza” znaczka zdobytej sprawności, piłkarza.

P1270228  P1270230  P1270231  P1270233

P1270234   P1270235      P1270236    P1270238

Dzień Ziemi

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

 

Obchody Dnia Ziemi ze względu na pogodę rozłożyliśmy na dwa dni. 26 kwietnia wszyscy uczniowie ochoczo poszli sprzątać okolice Płociczna. Ogrom śmieci w niektórych miejscach przeraził nas i potwierdził słuszność organizacji akcji sprzątania. Dodatkowo też zadbaliśmy o dwa groby bohaterów wojennych, które znajdują się na terenie naszej wsi.

22 kwietnia 2016 roku drużyna w składzie: Weronika Jurewicz, Łukasz Bielawski i Jakub Wasilewski wzięła udział w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Konkursu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Młodzież poradziła sobie bardzo dobrze z wiedzą o zasadach poruszania się w ruchu drogowym, umiejętności pierwszej pomocy i jazdą na rowerze. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Gratulujemy!

Nasi piłkarze zajęli trzecie miejsce w Turnieju Piłki Nożnej "Dzikich Drużyn", który odbył się w Przebrodzie 25.04.2016 roku. Drużyna w składzie: Bartosz Baraniewicz, Rafał Chołodowski, Rafał Dźwilewski, Eryk Martynko, Daria Wilczyńska i Weronika Niedźwiecka dzielnie walczyła w turnieju. Dodatkowo Rafał Dźwilewski został najlepszym zawodnikiem turnieju!. Gratulujemy.

22 kwietnia 2016 roku nasze gimnazjalistki: Oliwia Budzejko, Natalia Balita, Julia Gałaszewska, Emila Kowalewska, Weronika Niedźwiecka, Anita Pacewicz, Magdalena Skorupska, Daria Wilczyńska i Zuzanna Wasilewska wzięły udział w małym Turnieju piłki siatkowej o puchar Dyrektora III LO zorganizowanym na pożegnanie tegorocznych maturzystek. Walczyły dzielnie z o 6 lat starszymi koleżankami i ostatecznie zajęły trzecie miejsce.

Dzień Ziemi

 

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Z tej okazji dla wszystkich dzieci odbyły się zajęcia „Drzewa sprzymierzeńcami ludzi”. Najpierw uczniowie napisali test, który miał za zadanie określić aktualny poziom wiedzy ekologicznej. Potem w dwóch grupach wiekowych przeprowadzono warsztaty z edukacji przyrodniczej, mające na celu kształtowanie świadomości i właściwych postaw ekologicznych uczniów. Uczniowie dowiedzieli się jakie gatunki drzew rosną na naszym terenie i jakie korzyści ma człowiek dzięki drzewom. Na zakończenie wszyscy otrzymali ekologiczne notatniki.

                               Tworzymy garderobę szkolnego teatru

Każdy teatr powinien posiadać dobrze wyposażoną garderobę. Do tej pory nasi artyści korzystali z zasobów domowych. Dziś zwracamy się z prośbą do rodziców, dziadków, naszych uczniów aby przejrzeli domowe zakamarki i wzbogacili naszą raczkującą garderobę. Poszukujemy:
peruk, kapeluszy, kufajek, marynarek, sukienek, chust, torebek, spódnic i innych elementów garderoby.

Zęby dzieci zasługują na najlepszą ochronę i pielęgnację. Dlatego staramy się wpoić uczniom jak ważne jest mycie zębów. Pani pielęgniarka 22 kwietnia uczyła klasę drugą jak prawidłowo dbać o żeby. Mycie zębów pastą elmex sprawia, że zęby są bardziej odporne na utratę minerałów pod wpływem kwasów próchnicowych i pomaga w ponownym wbudowaniu w szkliwo minerałów rozpuszczonych przez kwasy próchnicowe.

Nabór do szkół

 

Rozpoczął się elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Na stronie internetowej pod adresem: https://suwalki.edu.com.pl gimnazjaliści mogą znaleźć informacje potrzebne im do wyboru szkoły ponadgimnazjalnej. W naszej szkole jak zwykle pomagamy gimnazjalistom wypełnić podanie o przyjęcie do szkoły ponadgimnazjalnej.

Przypominamy:

·kandydaci mogą składać wnioski   do dnia 24 czerwca 2016 r. do godz. 15ºº.
·od 24 do 28 czerwca 2016 r. do godz. 12.00 – składanie kopii świadectw ukończenia gimnazjum i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego do tzw. „szkoły pierwszego wyboru”.
·1 lipca 2016 r. o godz. 10ºº zostaną ogłoszone listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
·Od 6 do 14 lipca 2016 r. kandydaci będą mieli czas na podjęcie ostatecznej decyzji i dostarczenie oryginałów świadectw i zaświadczeń o wynikach egzaminu gimnazjalnego do szkoły, do której zostali zakwalifikowani i w której chcą kontynuować naukę.
·15 lipca 2016 r. o godz. 12ºº szkoły ogłoszą listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

 

Egzamin gimnazjalny

 

W dniach 18 - 21 kwietnia odbył się egzamin gimnazjalny. Przez trzy dni nasi najstarsi uczniowie zmagali się z testami sprawdzającymi wiedzę z fizyki, biologii, chemii, geografii, wiedzy o społeczeństwie, historii, języków obcych, języka polskiego i matematyki. Na wyniki musimy poczekać aż do czerwca.

 

Konkurs plastyczny

"W trosce o nasze bezpieczeństwo"

 

19 kwietnia 2016 roku otrzymaliśmy niezwykle miłą wiadomość ze Starostwa Powiatowego w Suwałkach. Pięć prac plastycznych naszych uczniów zostało zakwalifikowanych do kolejnego już, etapu wojewódzkiego XVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „W trosce o nasze bezpieczeństwo”. Gratulujemy zdolnym plastykom: Dominice Domalewskiej, Lidii Nieszczerzewskiej, Julii Gałaszewskiej, Adrianowi Goliczewskiemu i Miłoszowi Sofińskiemu! Dodatkowo komisja wyróżniła pracę Magdaleny Skorupskiej. Życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.

16.04.2016 roku odbył się półfinał wojewódzki Kinder + Sport. W turnieju wystartowały 33 pary z Moniek, Sejn, Zambrowa, Wysokiego Mazowieckiego i Bielska Podlaskiego. Nasze dwójki siatkarskie były bardzo waleczne. Każda z par zajęła 3 miejsce w swojej grupie i nie uzyskały niestety awansu dalej. Życzymy cierpliwości dziewczynkom w dalszych treningach i siatkarskich sukcesów.

15 kwietnia klasy II – IV uczestniczyły w pogadance jakich czynności nie wolno wykonywać w gospodarstwach rolnych. Pani Grażyna Ostrowska z Państwowej Inspekcji Pracy uczulała uczniów na bezpieczeństwo w pracach w polu. Szczególna uwagę zwróciła na pomoc rodziców przy korzystaniu z maszyn rolniczych. Teraz najmłodszych czeka udział w konkursie „Co zagraża dzieciom na wsi”

BRZECHWOCHWAŁKI

Dnia 14 kwietnia czterech naszych najmłodszych uczniów wzięło udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim dla uczniów klas 0-III pod hasłem  Brzechwochwałki. Do konkursu przystąpiło 19 uczestników  z pięciu szkół z terenu  gminy Suwałki. Miło nam, że dwie dziewczynki wróciły z nagrodami. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

W kategorii klas 0-I:
I miejsce: Hanna Butkiewicz ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi – wiersz pt. „Samochwała”
II miejsce: Lena Sitko ze Szkoły Podstawowej w Przebrodzie – wiersz pt. „Na straganie”
III miejsce: Gaja Klimaszewska ze Szkoły Podstawowej w Płocicznie – wiersz pt. „Żaba” ,Martyna Jurkun ze Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku – wiersz pt. „Tańcowała igła z nitką”

W kategorii klas II-III:
I miejsce: Zuzanna Milewska ze Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku – wiersz pt. „ Hipopotam”
II miejsce: Amelia Makarewicz ze Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku – wiersz pt. „Żuraw i czapla” oraz Anna Nieszczerzewska ze Szkoły Podstawowej w Płocicznie – wiersz pt. „ Nie pieprz Pietrze”.
III miejsce: Barbara Żukowska ze Szkoły Podstawowej w Starym Folwarku – wiersz pt. „Żuk”.

„Bezpieczni Online”

14 kwietnia uczniowie gimnazjum wzięli udział w spotkaniu informacyjnym, które odbyło się w ramach projektu „Bezpieczni Online” realizowanego przez Komendę Miejska Policji w Suwałkach. Uczniowie mieli możliwość zapoznać się z negatywnymi skutkami użytkowania Internetu. Dowiedzieli się jak bronić się przed wirusem, spamem, manipulacją czy też cyberprzemocą. Policjanci uczulali młodzież żeby rozważnie dobierać znajomych w wirtualnym świecie i jak bezpiecznie dokonywać transakcji online. Szczególną uwagę jednak zwracali na ochronę danych osobowych młodzieży. Ciekawostką okazała się również przydatna informacja o odpowiedzialności prawnej młodzieży.

14 kwietnia nasze uczennice: Natalia Balita, Julia Gałaszewska, Emilia Kowalewska, Kinga Martynko, Magdalena Skorupska i Ilona Skorupska wzięły udział w otwartych Mistrzostwach Suwałk w piłce siatkowej klas pierwszych gimnazjum. Osiem zespołów podzielono na dwie grupy. W naszej znalazły się Gimnazjum w Raczkach, Gimnazjum w Sejnach i Gimnazjum nr 4 w Suwałkach. Dzięki wygranej z Raczkami i Suwałkami weszliśmy do finału. Pokonując Gimnazjum w Starym Folwarku 2:1 awansowaliśmy do najlepszej dwójki w całym turnieju. W meczu finałowym zdecydowanie lepsze okazały się gimnazjalistki z Sejn. Zdobywając puchar za drugie miejsce byliśmy niezwykle dumni! Wiele zawodniczek i trenerów nie mogło uwierzyć, że zostało ograne przez zespół składający się z 4 gimnazjalistek i dwóch piątoklasistek. Kinga i Ilona zaprezentowały się bardzo dobrze pośród starszych koleżanek i zostały przez organizatorów nagrodzone nagrodami specjalnymi. Gratulujemy!

W dniu 12.04.2016 rozegrano Mistrzostwa Powiatu Suwalskiego LZS w indywidualnych biegach przełajowych. Malowniczo położone trasy sprzyjały biegaczom. Nasza skromna reprezentacja liczyła sześć osób: pięć z klasy czwartej i jeden szóstoklasista. Konkurencja była bardzo duża, gdyż w każdej kategorii startowało około 70 osób. Nasi zawodnicy zaprezentowali się na miarę sowich obecnych możliwości, a start w mistrzostwach był owocnym sprawdzianem dyspozycji fizycznej po okresie zimowym. Całe zawody mimo braku medali można uważać za udane.

 Suwalskie Spotkania Edukacyjne

 

 08 kwietnia 2016 roku klasy II III gimnazjum uczestniczyły w Suwalskich Spotkaniach Edukacyjnych, podczas których szkoły ponadgimnazjalne z Suwałk i najbliższej okolicy zaprezentowały swoje oferty kształcenia. Uczniowie mogli zobaczyć wyjątkowe pokazy oraz najnowsze nowinki technologiczne, a także filmy promujące każdą z placówek. Wybór szkoły pondagimnazjalnej to trudna decyzja, więc wybór powinien być przemyślany, a oferta szkół ponadgimnazjalnych dobrze znana.

Nasze najmłodsze siatkarki 9 kwietnia wzięły udział w rozgrywkach Kinder + Sport, programu przygotowanego przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia. Projekt opiera się na głębokim przekonaniu, iż aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka. Dziewczyny spisały się bardzo dobrze, a jedna trójka awansowała do finału wojewódzkiego.

Dnia 7 kwietnia w nasze gimnazjalistki wzięły udział w turnieju towarzyskim z Gimnazjum nr 2 i Technikum nr 4. Rywalizacja sportowa przebiegała w bardzo miłej i koleżeńskiej atmosferze. Wszystkie drużyny wykazały się bardzo wysokim poziomem sportowym, jednak to nasza szkoła wygrała całość rywalizacji!

 

Wiosna za oknem więc i nasza młodzież korzysta z uroków przebywania na powietrzu. W środę 6 kwietnia klasa V na lekcji wychowania fizycznego wybrała się na wycieczkę rowerową po otulinie Wigierskiego Parku Narodowego. Wszyscy w kaskach rowerowych i z uśmiechem na twarzy spędzili 45 minut lekcji na rowerach. Jak widać w naszej szkole dbamy aby lekcje wf nie były nudne!

Program profilaktyczny „NOE”

 

6 kwietnia 2016 roku. uczniowie gimnazjum wzięli udział w programie profilaktycznym „NOE”. Program realizuje cele profilaktyczne poprzez odniesienie się do podstawowych wartości w życiu człowieka. Prawda, miłość, wolność to trzy części programu, a jednocześnie trzy podstawowe wartości proponowane młodzieży podczas spotkania. Program ma otwierać pewien dłuższy proces pozytywnych zmian w związku z problemem alkoholowym. Jego celem jest przede wszystkim przekształcenie nieprawidłowych przekonań normatywnych panujących wśród młodzieży, ma on również motywować do podejmowania osobistych postanowień o zaniechaniu danego działania oraz ukazywać sprzeczności między cenionymi wartościami a zrachowaniami alkoholowymi. Podczas czterogodzinnego spotkania poprzez wymianę poglądów z uczniami, mini wykłady na temat choroby alkoholowej, opowieści trzeźwego alkoholika i dziecka żyjącego w rodzinie z problemem alkoholowym, scenek odgrywanych przez uczniów uświadamiano uczniów o zdrowotnych i społecznych skutkach nadużywania alkoholu. Atrakcyjne zajęcia spowodowały, że uczniowie chętnie odpowiadali na pytania i uczestniczyli w scenkach i improwizacjach.

5 kwietnia 2016 szóstoklasiści pisali sprawdzian. Szóstoklasiści pisali go ze świadomością, że są ostatnim rocznikiem, który musi się z tym zmierzyć. Sprawdzianu nie można nie zdać, nie jest określona minimalna liczba punktów, więc każdy wynik się liczy. Nawet zerowy. Do sprawdzianu trzeba jednak przystąpić, bo to jeden z warunków ukończenia szkoły podstawowej. Od przyszłego roku to się zmieni, wystarczy samo świadectwo. Wyniki sprawdzianu zostaną ogłoszone przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną 27 maja. Zaświadczenia uczniowie otrzymają wraz ze świadectwami szkolnymi 24 czerwca.

4 kwietnia 2016 r. klasa I i II gimnazjum wraz z opiekunami wybrały się na bowling. Młodzież miała możliwość zintegrować się, podjąć rywalizację zgodnie z zasadą fair play. Była to forma promocji zdrowego stylu życia i racjonalnego spędzania wolnego czasu.

04 kwietnia 2016 r. uczniowie I i II klasy gimnazjum obejrzeli w Suwalskim Ośrodku Kultury spektakl „Sen ”będący adaptacją powieści filozoficznej pt. „Mały Książę”. Młodzi aktorzy przeprowadzili analizę poszczególnych postaci występujących w utworze, odnajdując zachowania ludzkie charakterystyczne dla współczesnej rzeczywistości. Reakcja publiczności świadczyła, iż interpretacja została zrozumiana. Spektakl był elementem lekcji teatralnej „Dobra literatura jest zawsze aktualna – rozmowa o wartościach”

OCHRONA PŁAZÓW

 

Nasi uczniowie biorą udział w projekcie Monitoringu Płazów zorganizowanym przez Stowarzyszenie Człowiek I Przyroda.

Pierwszego kwietnia 2016 Majka Gąsiorowska i Emilia Kowalewska uczestniczyły w konkursie piosenki obcojęzycznej zorganizowanym w I LO im. Marii Konopnickiej w Suwałkach. W konkursie udział brały szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne z całego powiatu suwalskiego i miasta Suwałki. Nasze uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze, a Emilia Kowalewska wygrała rywalizację wśród gimnazjalistów!

Akademia Wiedzy o Prawie

30 marca 1800 uczniów na terenie 13 województw wzięło udział w pierwszym etapie Konkursu - Akademii Wiedzy o Prawie. Wśród nich byli nasi uczniowie: Lidia Nieszczerzewska, Oliwia Budzejko i Jakub Jeromin. Poziom wiedzy prawniczej wśród uczniów był niezwykle wysoki. Z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali test składający się z 50 pytań. Do etapu drugiego, podczas którego uczniowie odpowiadali ustnie na wylosowane pytania, dostali się ci, którzy uzyskali z testu 35 pkt. Udzielone odpowiedzi pozwoliły na wyłonienie w każdej ze szkół 3 laureatów, którzy 27 kwietnia zmierzą się podczas kolejnego wojewódzkiego etapu konkursu. Cała nasza trójka uczniów czeka teraz z niecierpliwością na drugi etap. Trzymamy kciuki!

 

 

22 marca zakończyły się kolejne już rozgrywki w ramach III Ligi Gimnazjów w piłkę siatkową. Na naszej hali ponownie walczyły gimnazjalistki. Nasze dziewczęta wygrały jeden mecz, a drugi przegrały. Po tej kolejce awansowały na pierwsze miejsce.

Gimnazjum w Płocicznie – Tartak – Gimnazjum w Raczkach 0:2 (14:25, 14:25)
Gimnazjum nr 2 w Suwałkach - Gimnazjum nr 7 w Suwałkach 0:2 (16:25, 17:25)
Gimnazjum nr 7 w Suwałkach - Gimnazjum w Raczkach 2:1 (25:18, 23:25, 15:8)
Gimnazjum nr 2 w Suwałkach - Gimnazjum w Płocicznie – Tartak 1:2 (11:25, 25:23, 13:15)

Tabela rozgrywek GIMNAZJADY – III kolejka

Lp

Zespół

punkty

sety

st. setów

 

małe pkt.

s. m. pkt.

mecze

1

Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak

8

8:8

1,00

 

306:322

0,95

6

2

Gimnazjum nr 7 w Suwałkach

7

7:4

1,75

 

231:189

1,22

4

3

Gimnazjum nr 4 w Suwałkach

6

6:0

max

 

152:122

1,25

3

4

Gimnazjum w Raczkach

6

6:6

1,00

 

239:237

1,00

5

5

Gimnazjum nr 2 w Suwałkach

3

3:12

0,25

 

267:325

0,82

6

 

ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

21 marca przywitaliśmy w naszej szkole wiosnę. Tego dnia miał miejsce szereg ciekawych imprez.
   Na początek uczniowie klas IV-VI i I-III gimnazjum wzięli udział w szkolnym turnieju czytelniczym w ramach akcji „Warto czytać”. Polegał on na napisaniu testu ze znajomości wcześniej wybranych książek. Obejmował wybrane pozycje – dla klas IV-VI były to tytuły z cyklu „Magiczne drzewo” A. Maleszki, a dla klas I-III gimnazjum z cyklu „Jeżycjada” M. Musierowicz. Częściowo uczniowie zapoznali się z tymi książkami w tracie akcji przeprowadzonej jesienią i nawiązującej do idei „Cała Polska czyta dzieciom”, kiedy to codziennie nauczyciele czytali uczniom fragmenty wybranych lektur. Głośne czytanie spotkało się z bardzo pozytywnym odzewem i przypadło do gustu nawet tym, którzy sami czytają niechętnie. Test czytelniczy pisali wszyscy uczniowie.
   W kategorii klas IV-VI najlepsi byli uczniowie klasy IV, którzy okazali się świetnymi znawcami cyklu „Magiczne drzewo” i zdobyli I miejsce. Trzeba jednak przyznać, ze klasy V i VI były również doskonale przygotowane i zasługują na gratulacje. Indywidualne nagrody otrzymali : Małgosia Carewicz (kl. V), Jakub Jasiński (kl. IV) i Piotr Jakubowski (kl. IV)
   W kategorii klas I-III gimnazjum bezkonkurencyjni okazali się uczniowie klasy I, pozostawiając daleko z tyłu konkurencję. Najlepszą indywidualnie czytelniczką została Maja Gąsiorowska (kl. I g). Wszystkim uczniom, którzy dobrze przygotowali się do konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy częstej i miłej lektury.
   Nagrodą dla uczniów klasy IV i I gimnazjum jest wyjazd na kręgle, ufundowany przez panią dyrektor Katarzynę Gałaszewską.
  Tego dnia odbyło się też rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem „Warto czytać”. Uczniowie od klasy I sp do III gimnazjum przedstawili przygotowane wcześniej w klasach plakaty. Wyboru najciekawszego i najładniejszego dokonali sami uczniowie. Zwyciężył plakat klasy II gimnazjum, a jego twórcy zostali nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez Radę Rodziców.
   Swoją znajomością książek popisywali się również uczniowie klas I – III sp, którzy wzięli udział w konkursie „ Wokół baśni”. Rywalizacja była zacięta, uczestnicy świetnie przygotowani, a poziom wyrównany. Ostatecznie zwyciężyła drużyna klasy II, która odebrała dyplom i gratulacje. Wszyscy uczniowie zostali poczęstowani przez p. Agnieszkę Carewicz, przewodniczącą Rady Rodziców, pysznymi słodkościami.
   Zebrani na sali uczniowie mieli przyjemność obejrzeć na zakończenie dwa spektakle teatralne, przygotowane przez członków kół teatralnych. Na początek zaprezentowali się starsi aktorzy z gimnazjum, prowadzeni przez p. J. Stabińską, którzy zaprezentowali zabawny i świetnie przygotowany spektakl „Miłość niejedno ma imię”. Potem swoją inscenizację „Bajka o dwóch królestwach” przedstawili z lekką tremą, ale brawurowo uczniowie z klas IV – V przygotowani przez p. E. Białaszczyk. Obie grupy wspierał nagłośnieniem i muzyką p. M Klimaszewski. Widzowie mogli poczuć się jak w prawdziwym teatrze, ponieważ po raz pierwszy nasi aktorzy zagrali przy przepięknej kurtynie, którą zakupiła na potrzeby szkolnego teatru pani dyrektor. Aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a spektakle bardzo się podobały.
   Na zakończenie tak mile spędzonych godzin pani A. Carewicz wręczyła od Rady Rodziców wszystkim uczniom pyszne, czekoladowe zajączki.
   Akcja propagująca czytanie będzie kontynuowana i czeka nas jeszcze niejedna niespodzianka i atrakcje. Do miłego czytania, bo „Warto czytać”.
 

 

Nasze uczennice: Justyna Masalska, Daria Wilczyńska i Weronika Niedźwiecka wraz z Markiem Klimaszewskim w dniach 17 – 20 marca wzięły udział w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Kadetek w piłce siatkowej. To ogromne wyróżnienie dla zawodniczek i trenera. Na wyjazd zasłużyli wszyscy ciężką pracą, a rozgrywki z najlepszymi drużynami w Polsce to niesamowite przeżycie. Gratulujemy!

18 marca dotarła do nas świetna wiadomość z Warszawy. Nasza szkoła jako jedna z 10 w województwie podlaskim została zakwalifikowana do projektu pilotażowego Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej polegającego na przyłączeniu do sieci Internet z wykorzystaniem infrastruktury optycznej, co umożliwi nam dostęp szerokopasmowy do Internetu z przepływnością do 1000 Mbit/s! Czekamy z niecierpliwością na tak szybki Internet!

BRD

 

18 marca w naszej szkole odbyły się gminne eliminacje turnieju BRD. Rywalizowały między sobą reprezentacje wszystkich szkół z terenu Gminy Suwałki. Zarówno uczniowie szkół podstawowych jak i gimnazjalnych pisali test sprawdzający wiedzę z przepisów ruchu drogowego. Nad prawidłowością przebiegu czuwał policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach Ireneusz Sudnik. Jesteśmy dumni z wyniku zespołu gimnazjum w składzie: Weronika Jurewicz, Jakub Wasilewski, Łukasz Bielawski. Będziemy dopingować ich w etapie powiatowym konkursu.
 


Wyniki gminnego Turnieju BRD przedstawiają się następująco:

Szkoły Podstawowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Poddubówku
II miejsce - Szkoła Podstawowa im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie
III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nowej Wsi
IV miejsce - Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku
V miejsce – Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak

Gimnazja:
I miejsce - Gimnazjum im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak
II miejsce - Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku
III miejsce - Gimnazjum im. 2 Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie


 


 

Wybór szkoły ponadgimnazjalnej zbliża się wielkimi krokami. Dziś 17 marca panowie dyrektorzy 1 Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Suwałkach przedstawiali uczniom klasy III gimnazjum ofertę edukacyjną swojej szkoły.

17 marca uczniowie naszej szkoły brali udział w międzynarodowym konkursie „Kangur Matematyczny”. 18 naszych zdolnych matematyków z klas II-VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum przez ponad godzinę głowiło się nad rozwiązaniem wielu trudnych zadań. Na oficjalne wyniki konkursu musimy poczekać do maja. Konkurs, którego celem jest popularyzacja matematyki, ma charakter jednorazowego testu, przeprowadzanego jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. „Kangur” wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana. W 1990 roku po raz pierwszy zorganizowano go w Europie, na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. W Polsce organizowany jest od 1992 roku. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Niemieckiego

 

Bardzo dobra informacja dotarła do nas dzisiaj 17 marca z Białegostoku. Uczeń klasy III Gimnazjum Miłosz Sofiński został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Niemieckiego. GRATULUJEMY!

Weronika Jurewicz i Lidia Nieszczerzewska (uczennice klasy II gimnazjum) zrealizowały w marcu 2016 r. projekt edukacyjny „Warto czytać”, którego odbiorcami byli uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej. W ramach projektu uczennice przygotowały, a następnie przeprowadziły zajęcia autorskie w poszczególnych klasach. Celem wszystkich spotkań było zachęcenie najmłodszych do czytania i ukazanie, iż świat literatury uczy właściwego postępowania, wyraźnie wskazuje, co jest dobre, a co nie.

Konkurs językowy 

"Angielski+zawód=przyszłość"

 

16 marca w Zespole Szkół nr 6 w Suwałkach odbyła się III edycja konkursu z języka angielskiego zawodowego dla gimnazjalistów: ANGIELSKI + ZAWÓD = PRZYSZŁOŚĆ. Nasza szkołę reprezentowali: Jakub Jeromin, Adrian Goliczewski i Bartosz Baraniewicz. Test konkursowy składał się z dwóch części: słuchanie i test pisemny. Po raz trzeci czekało na nas miejsce na podium. Uczeń Klasy III gimnazjum Jakub Jeromin zajął II miejsce, z czego jesteśmy niezmiernie dumni. Gratulujemy!

W szkole odbyły się eliminacje XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży pod hasłem "W trosce o nasze bezpieczeństwo". Oto zwycięzcy eliminacji szkolnych :

II grupa- uczniowie klas 4 - 6 szkół podstawowych:

1.Jakub Turowicz

2. Paulina Berus

3.Dominika Domalewska

4.Krzysztof Lejmel

5.Krzysztof Renowicki

III grupa- uczniowie gimnazjów:

1.Lidia Nieszczerzewska

2. Miłosz Sofiński

3.Julia Gałaszewska

4.Adrian Goliczewski

5.Magdalena Skorupska

Życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu !

 

Szanowni Państwo,

Zebranie z rodzicami odbędzie się w środę 23 marca 2016 roku. Plan zebrania:

16:00 – 17:00 informacje bieżące z życia szkoły i spektakl teatralny „W ogrodzie przyjaźni i miłości” w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum

17:00 – 18:00 zebrania z wychowawcami w klasach


/-/ Katarzyna Gałaszewska
Dyrektor Zespołu Szkół im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak

 

15 marca 2016 roku uczniowie klas I, II, III do kina Cinema Lumiere w Suwałkach na film pt. „Zwierzogród”. Nasz seans rozpoczynał się o godzinie 10.00, dlatego też mieliśmy trochę czasu na wykupienie biletów, popcornu i zajęcie wygodnych miejsc. Następnie po obejrzeniu trwających około dziesięć minut reklam, rozpoczął się nasz film, podczas którego na sali panowała cisza, którą przerywały częste śmiechy. Film okazał się bardzo ciekawy.
Po zakończonym seansie wyszliśmy z kina i oczekiwaliśmy na autobus, który miał nas zabrać do domu. Przez całą drogę powrotną trwały dyskusje na temat obejrzanego filmu.
Wyjazd do kina był wspaniałym pomysłem. Dzieci były bardzo zadowolone, ponieważ miło i przyjemnie spędziły swój wolny czas.

 

Konkurs językowy 

Gym Jim

 

14 marca troje gimnazjalistów wzięło udział w konkursie językowym Gym Jim. Musieli rozwiązać test i namalować plakat. Wzięli też udział w warsztatach z Amerykaninem. Pomo tego, że nie udało się im zdobyć żadnej nagrody – wrócili zadowoleni.

Zbliża się okres podjęcia ważnej decyzji o dalszej drodze kształcenia. Dlatego kolejna już szkoła, dziś 14 marca przedstawiała swoje zalety. Uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Suwałkach opowiadali naszym gimnazjalistom o klasie mundurowej i przedstawili całą ofertę edukacyjną swojej szkoły.

9 marca 2016 roku uczniowie klasy III uczestniczyli w warsztatach plastycznych, które prowadziła Pani Agnieszka-pracownik DPS w Suwałkach „Kalina”. Każdy miał okazję wykonać dla siebie z siana ozdobnego wielkanocnego zajączka, a następnie przyozdobić go według własnego uznania - kokardami, wstążkami czy kolorowymi kwiatami. Ponadto chętnie w grupie tworzyli koguta z wytłaczanek po jajkach. Kilka godzin upłynęło w miłej atmosferze. Mamy nadzieję, że wykonane ozdoby pozwolą wprowadzić w domach wiosenno-świąteczny nastrój!


„Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz w roku się zdarza,
Gdy 8 Marca z gwarem wiosny,
Wytryśnie z kartek kalendarza”.


W dniu 8 marca obchodziliśmy Dzień Kobiet. Z tej okazji męska część uczniów i pracowników składała dziś najserdeczniejsze życzenia wszystkim uczennicom, paniom nauczycielkom oraz pracownicom administracji i obsługi. Uczniowie obdarowywali swe koleżanki i nauczycielki kwiatami i czekoladkami. Dzień upłynął w miłej i pogodnej atmosferze. Wspaniałym kobietom życzymy samych dobrych chwil, nie tylko tego dnia!

        STRONA >>>  1 2 3 4 5 6 7 8  9 10 11 12

 

copyright © 2013 ZS.Płociczno - Tartak, RL