Szkoła Podstawowa im. Lotników Polskich w Płocicznie - Tartak

 

  AKTUALNOŚCI

 

Świetlica środowiskowa

zobacz

 

Pomysł turnieju Gobbletów powstał, gdy wydawnictwo Fox Games podarowało nam jeden egzemplarz. Dziś 20 listopada zorganizowaliśmy w klasie czwartej I turniej Gobbletów. Przewidziano, że każdy z uczniów rozegra mecz i rewanż, czyli będzie w sumie ponad 300 pojedynków. Na najlepszych czekają nagrody. Przypomnijmy, że Gobblety to w zasadzie kółko i krzyżyk, w którym każdy gracz posiada trzy wielkości pionków i może przykrywać pionki swoje i przeciwnika.

Niezwykłe wydarzenie przydarzyło się naszej szkole. 15 listopada TVP3 kręciło reportaż o nas i wykorzystywaniu internetu i multimediów na lekcjach. O szkole przed kamerą opowiadała Ilona Skorupska oraz uczniowie z klasy III. Zapraszamy wszystkich na reportaż, który ukaże się w TVP3: 14 grudnia o godzinie 13:00, 15 grudnia o godzinie 2:25, 16 grudnia o godzinie 17:15, a 17 grudnia o godzinie 0:45.

15 listopada gościliśmy u siebie aktorów teatru Kurtyna z Krakowa. Najmłodsi obejrzeli spektakl profilaktyczny „Jestem królem zamku". Spektakl opowiadał o księciu Lucjuszu wierzącym, że pod jego panowaniem zaznają czasu szczęścia, radości i obfitości. Młodzież z klas V – VIII i III gimnazjum obejrzała spektakl „Niebezpieczna sieć" o zagrożeniach związanych z Internetem.

Świetlica środowiskowa

zobacz zdjęcia

 

13 listopada 20 chłopców z klas IV – VI wzięło udział w SKSonTour czyli w warsztatach sportowych organizowanych w ramach Programu Szkolny Klub Sportowy. SKS to projekt mający na celu identyfikację talentów sportowych i integrację jego uczestników. Uczniowie wzięli udział w obwodzie stacyjnym, podczas którego poznawali nowoczesne formy aktywności fizycznej oraz byli poddawani testom sprawności fizycznej. Chłopcy uczestniczyli w warsztatach pierwszej pomocy, bawili się na deskorolce, wioślarzu i na speed-ballu. Dużą atrakcja były zdjęcia w fotobudce. Podczas stacji mistrzów chłopcy ćwiczyli razem z Mają Andrejczyk specjalistką w rzucie oszczepem i uczestniczką igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

13 listopada trójka dziewcząt z klasy VIII wzięła udział w drużynowym quizie historycznym „Ojczyzna nasza” pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Zakres tematyczny obejmował całość dziejów Polski ze szczególnym uwzględnieniem dróg do odzyskania niepodległości w XIX i XX wieku oraz zagadnień dotyczących literatury i sztuki polskiej w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Dziewczyny zdobyły 41 punktów na 45 możliwych. Gratulujemy!

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie-Tartak informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy. W tym dniu w szkole nie będą odbywały się zajęcia opiekuńcze i dydaktyczno-wychowawcze. 

9 listopada wzięliśmy udział w akcji Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej. O godz. 11:11 jako jedna z wielu szkół z całej Polski jednocześnie odśpiewaliśmy czterozwrotkowy hymn narodowy. Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami. Na koniec wszyscy występujący we wczorajszej wieczornicy otrzymali biało-czerwone galaretki ufundowane przez Jarosława Zielińskiego posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej wiceministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i gadżety upamiętniające odzyskanie przez Polskę niepodległości przekazane przez Bożenę Obuchowską Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach i Irenę Bożenę Schabieńską zastępcę Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach.

 

8 listopada 2018 roku, w setną rocznicę Narodowego Święta Niepodległości uczniowie przygotowali patriotyczną wieczornicę pt. „Pociąg do Niepodległości". Swoją obecnością zaszczycili nas Tadeusz Chołko Wójt Gminy Suwałki, Bożena Obuchowska Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach, Irena Bożena Schabieńska zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Suwałkach i Lilianna Zielińska prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, która przybyła jako reprezentant Jarosława Zielińskiego posła na sejm Rzeczpospolitej Polskiej wiceministra w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. W inscenizacji wzięła rekordowa liczba dzieci i młodzieży. Był wiersz recytowany przez przedszkolaków, tańce i piosenki śpiewane prze najmłodszych i klasę VII. Dużym aplauzem zakończył się krakowiak klasy I i II oraz taniec klasy III z szarfami. Całość zaakcentował polonez w wykonaniu uczniów klasy IV i V. Występy tak licznej grupy młodzieży w sposób szczególny przybliżyły polskie drogi do Niepodległości. Młodzież poprzez ukazanie postaci bohaterów narodowych i ważnych wydarzeń z naszej historii udowodniła, że niepodległa Ojczyzna jest wielkim darem, za który powinniśmy dziękować poprzednim pokoleniom i o który powinniśmy nieustannie dbać. Na koniec wszyscy obecni odśpiewali cztery zwrotki hymnu. 

 

zobacz radio5

8 listopada klasa VIII i poczet sztandarowy wzięli udział w  obchodach setnej rocznicy niepodległości pod urzędem Gminy Suwałki. Uroczystość uświetniły wiersze recytowane przez młodzież. Władze miasta Suwałki i Gminy Suwałki złożyli kwiaty przed pomnikiem poświęconym rocznicy.

"Niepodległość Suwalszczyzny 1918 - 1920"

 

Dziękujemy naszym uczniom za udział w olimpiadzie historycznej "Niepodległość Suwalszczyzny 1918 - 1920" w Przebrodzie - Wiktorii Wołczek, Piotrowi Jakubowskiemu, a w szczególności Jakubowi Jasińskiemu, który zajął I miejsce.

 

Z okazji Święta Niepodległości uczniowie klasy 4 wykonali świetny kolaż.

 

MEGA MISJA

 

Zajęcia prowadzone są przez panią Annę Zachariasz w przez cały poprzedni rok szkolny w ramach programu MegaMisja zaowocowały nagrodami, które właśnie do nas dotarły. Celem projektu było podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji nauczycieli oraz uczniów. MegaMisja dała solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii. Dzieci, pracując w grupach, podejmowały kolejne zadania w MegaMisji i zdobywały punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne, które wzbogacają wyposażenie naszej szkoły.

Rada Rodziców ufundowała 24 czerwone spódnice, które już jutro nałożą dziewczęta podczas uroczystej Wieczornicy. Spódniczki w trzech RÓŻNYCH rozmiarach spodobały się wszystkim. DZIĘKUJEMY RODZICE!!!

SZKOLENIE

6 listopada klasa VII i VIII wzięła udział w warsztatach, które odbyły się w ramach projektu WOSiR Szelment pod nazwą „Transgraniczny program promocji zdrowego stylu życia”. Tematem spotkania była rola aktywności fizycznej i integracji społecznej oraz inicjowanie zajęć sportowych i integracyjnych wśród dzieci i młodzieży.

6 listopada otrzymaliśmy niesamowity list. Ręcznie malowana pocztówka i list z życzeniami z okazji Święta Niepodległości dotarł do nas ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 41 im. Żołnierzy Armii Krajowej Grupy Bojowej „Krybar” w Warszawie. Dziękujemy!

W środę 31 października Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę . Była to świetna okazja do zaprezentowania swoich kreatywnych pomysłów, na najbardziej straszne przebranie. Było bardzo zabawnie, a zarazem upiornieeee!

To już tradycja naszej szkoły, że przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie razem z panią Katarzyną Gałaszewską udają się na pobliski cmentarz, żeby oddać hołd zmarłym pracownikom i nauczycielom szkoły. Na tę okoliczność zakupiono znicze i opatrzono je logo szkoły świadczące o pamięci, jaką otaczamy odwiedzanych zmarłych. W trakcie pobytu na cmentarzu pani dyrektor opowiedziała krótko o historii i życiu każdego pochowanego tu pracownika i nauczyciela naszej szkoły. Uczniowie postawili też znicz na grobie Sylwii Maślak zmarłej tragicznie kilkanaście lat temu uczennicy oraz na grobie 98-letniego Antoniego Gwiazdowskiego, który za życia chętnie opowiadał młodzieży o historii Płociczna.

 

zobacz suwalki24 >>>

 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pt. "Kraina jezior i ryb - miejsce jak z bajki". W dniu 11 października br. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej podczas, którego nastąpił wybór laureatów konkursu plastycznego. W związku z powyższym
w III kategorii wiekowej (klasy 7-8): II miejsce zajęła – Weronika Butkiewicz. Gratulujemy ! Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 31 października.

 

KONKURS FILMOWY PROSTO ZE SZKOŁY

zobacz >>>

30 października odbyła się uroczysta gala IX edycji konkursu filmowego ,,Prosto ze szkoły". Celem konkursu jest m.in. kreowanie pozytywnych wzorców społecznych, promowanie zdrowego stylu życia wolnego od środków uzależniających oraz propagowanie zasad bezpiecznych zachowań. Film nakręcony przez Ilonę Skorupską i Małgorzatę Carewicz pod kierunkiem Katarzyny Gałaszewskiej zdobył I miejsce w kategorii szkół podstawowych!

 

zobacz zdjęcia

 

 

Ślubowanie klasy pierwszej i przedszkolaków

Rozpoczęcie nauki jest ważnym momentem w życiu dziecka, jak i jego rodziców. Każdy mały człowiek z niepokojem, pewną obawą, ale i z olbrzymim zainteresowaniem przekracza próg przedszkola/ szkoły. Ogromne przeżycie stanowi dla maluchów pierwsza szkolna uroczystość – ślubowanie. W poniedziałek, 29 października 2018 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów i przedszkolaków. Zanim jednak uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, zaprezentowali to, czego zdążyli się nauczyć przez krótki czas pobytu w szkole/przedszkolu. Pięknie recytowali wiersze i śpiewali piosenki, zdali też pierwszy egzamin. Następnie pani dyrektor dokonała pasowania na ucznia dużym ozdobnym ołówkiem. Każdy świeżo pasowany pierwszak i przedszkolak otrzymał pamiątkowy dyplom.


 

 

zobacz zdjęcia

 

26.10.2018r. klasa II pojechała do Muzeum Okręgowego w Suwałkach, gdzie uczestniczyła w zajęciach Moda pradziejowa. Zajęcia obejmowały pokazy replik pradziejowych lnianych strojów, naukę wyrobu dawnych ozdób (zawieszek, pierścionków), kontakt z zabytkami i opowieść o Jaćwingach podczas zwiedzania wystawy archeologicznej. Po wizycie w muzeum mieliśmy czas na krótką zabawę w parku.

 

zobacz zdjęcia

22 października po raz kolejny byliśmy organizatorami XIII Gminnych Biegów Przełajowych organizowanych w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego. W rywalizacji wzięły udział szkoły z terenu Gminy Suwałki reprezentowane przez zawodników w sześciu kategoriach wiekowych.

Najlepsze wyniki w kategorii chłopców uzyskali:
Klasa IV: Igor Szmigielski – III miejsce
Klasa VI: Filip Maliszewski – I miejsce
Klasa VI: Bartosz Józefowicz – II miejsce
Klasa VI: Tomasz Auron – III miejsce
Klasa VII: Bartosz Lipnicki – II miejsce
Klasa VIII: Konrad Wasilewski – II miejsce,
Najlepsze wyniki w kategorii dziewcząt uzyskały:
Klasa III: Wioleta Popławska – III miejsce
Klasa IV: Magdalena Malinowska – I miejsce
Klasa V: Aleksandra Wierbicka – II miejsce
Klasa VI: Anna Nieszczerzewska – klasa III
Klasa VIII: Ilona Skorupska – II miejsce

W klasyfikacji drużynowej zajęliśmy I miejsce. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za walkę o każdy punkt.

 

19 października poczet naszej szkoły wziął udział w nadaniu imienia i sztandaru Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach. Patronem placówki został wybitny Polak, as lotnictwa – generał pilot Witold Urbanowicz, dowódcy Dywizjonu 303. W uroczystościach udział wzięli: przedstawiciele władz państwowych, w tym Inspektora Sił Powietrznych, władz samorządowych, członkowie rodziny gen. bryg. pil. Witolda Urbanowicza, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, jednostek oświatowych z miasta i regionu, delegacja z zaprzyjaźnionej szkoły z niemieckiego Waren, przedstawiciele służb mundurowych i duchowieństwa, nauczyciele i uczniowie SP11.

W piątek (19.10) uczniowie klasy I wraz z nauczycielkami wybrali się na wycieczkę do lasu. Celem tej wizyty było sprawdzenie, czy "pani Jesień" już zawitała.
Dzieci miały okazję podziwiać różnorodne gatunki drzew. Obserwowały naturalne środowisko roślin i zwierząt. Podziwiały piękne kolory jesieni. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu. Do kącików przyrodniczych zbierały "skarby", które pani Jesień zostawiła w lesie. Były to kolorowe liście , szyszki, suche igły , kawałki kory. Dzieci przypomniały również zasady prawidłowego zachowania się w lesie. Dowiedziały się, że las to źródło świeżego powietrza. Miło spędziły czas w otoczeniu malowniczej, jesiennej przyrody.


       

W czwartek, 18.10.2018r. uczniowie klasy I przynieśli do szkoły różne owoce. Były rumiane jabłka, soczyste gruszki, granat i wiele innych pysznych owoców. Najpierw uczniowie rozpoznawali je  przez dotyk, wyciągając z  „ czarodziejskiego worka”. Potem z  pomocą nauczycieli zrobili sałatkę owocową. Była naprawdę smaczna! Każde dziecko wie o tym, że owoce to źródło witamin. Mamy  nadzieję, że po zjedzeniu takiej porcji ominie nas jesienne przeziębienie!

 

Uczennica klasy II Magdalena Remiszko 6 października zajęła II miejsce w I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA w kat. SKRZATEK. Gratulujemy!

 

 

16 października po spełnieniu wszystkich niezbędnych wymagań i zdaniu egzaminu przed komisją, pani Edyta Sudnik nauczyciel naszej szkoły zdobyła tytuł nauczyciela mianowanego. Gratulujemy!

Cóż za miła wiadomość do nas dotarła. Pani Ewelina Jagłowska wygrała wraz z uczniami z oddziału przedszkolnego zestaw gier! Od dziś nasi najmłodsi będą mieli możliwość zabawy i nauki z nowymi grami planszowymi.

 

17 października uczniowie kl. II uczestniczyli w zajęciach podczas których poznali bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. „Dzień Dyni” pozwolił dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Były liczne zabawy, tworzenie dekoracji w pomarańczowym kolorze, pisanie bajek i analizowanie budowy dyni. Mamy nadzieję, że niedługo spróbujemy dyniowych smakołyków.

CUKIEREK

16.10.2018 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych ,,Cukierek". Program ma na celu kształtowanie postawy dystansu w relacjach z osobami nieznajomymi oraz rozwijanie u dzieci postawy szacunku i zaufania w stosunku do pracowników szkoły jako osób mogących udzielić wsparcia w problemach.

Warto pamiętać, że zajęcia plastyczne to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka.

 

zobacz zdjęcia

 

 

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszej szkole 12 października. Uświetniła go uroczysta akademia. Pod kierunkiem pani Anny Chmielewskiej i pani Renaty Laszkowskiej najmłodsi uczniowie przygotowali okolicznościowe wiersze, piosenki, a nawet zatańczyli. Na zakończenie uroczystości uczniowie wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły własnoręcznie wykonane podziękowania. Na koniec głos zabrała pani dyrektor i wymieniła wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, którzy otrzymali z okazji Dnia Edukacji Narodowej nagrody Dyrektora Szkoły za osiągnięcia w pracy zawodowej. Warto dodać, że pani dyrektor z rąk pana Wójta Gminy Suwałki Tadeusza Chołko odebrała Nagrodę Wójta za swoją działalność i osiągnięcia w pracy, a pani Joanna Jadwiga Stabińska z rąk Beaty Pietruszki - Podlaskiej Kurator Oświaty, Medal Komisji Edukacji Narodowej, Uroczystość zakończył „słodki poczęstunek” przygotowany przez rodziców, za który bardzo dziękujemy.

W piątek, 5 października 2018 r, klasa IV wraz z wychowawcą uczestniczyła w ognisku integracyjnym. Pogoda dopisała, więc zaplanowane spotkanie przyniosło wiele radości  i uśmiechów. Okazało się, że zabawa w chowanego potrafi wywołać ogromne emocje, a pieczona kiełbaska i ziemniaki nigdy się nie nudzą.  

Klasa VI i VII była na zielonej szkole w "Przytulisku suwalskim" w Węgielni. Uczniowie wykonywali anioły z gliny, drewna i kawałków materiału.

 

zobacz zdjęcia

 

W piątek 28 września kilkunastu śmiałków wraz z opiekunami P. Markiem Klimaszewskim, Michałem Ratomskim i Damianem Sołtysiukem wyruszyło na rowerową wycieczkę dookoła jeziora Wigry. Chociaż warunki były trudne wszyscy uczestnicy pokonali ponad 40 kilometrową trasę bez większych trudności.

INFORMATYKA

 

zobacz zdjęcia

 

 

INFORMATYKA
Lekcja informatyki jest doskonałą okazją, by uczniowie mogli nabyć umiejętności praktycznych tj. konserwacji i budowy komputerów klasy PC. Zadaniem uczniów jest rozłożyć składowe jednostki centralnej na części pierwsze, wyczyścić, wymienić pastę termo-przewodzącą oraz złożyć. Całe zadanie zostanie zaliczone w momencie prawidłowego uruchomienia komputera. Nabyte umiejętności zapewne zostaną wykorzystane przez uczniów w domowych warunkach m.in przy składaniu własnego komputera stacjonarnego.
 


ROBOTYKA I AUTOMATYKA
C-Beam to niezwykle solidna, kompaktowa frezarka CNC wyspecjalizowana pod kątem tworzenia niewielkich (maksymalnie 28cm x 35cm) elementów montażowych. Konstrukcja jest w pełni oparta o rodzinę części OPENBUILDS.PRO. Zanim jednak uczniowie przejdą do projektowania konkretnych elementów, mają za zadanie złożyć urządzenie - co należy nadmienić nie jest prostym zadaniem.

 

MEGA MISJA

 

Cały rok pracy na świetlicy uczniów i pani Anny Zachariasz zaowocował nie tylko różnymi nagrodami, ale też certyfikatem ORANGE za udział w programie edukacji cyfrowej. W tym roku na pewno będziemy kontynuować edukację informatyczna na świetlicy.

MALUJEMY...

 

DENTOBUS

 

Nowoczesny dentobus, czyli mobilny gabinet stomatologiczny zajechał pod naszą szkołę. W dniach 1-2 października dentyści bezpłatnie leczyli zęby dzieci i młodzieży naszej szkoły. Dentobus jest w pełni wyposażonym stomatologicznym gabinetem zabiegowym, dysponującym m.in. specjalistycznym, sterowanym elektronicznie fotelem dentystycznym, zestawem punktowego RTG oraz niezbędnymi narzędziami stomatologicznymi.

KARTKA DLA POWSTAŃCA

 

Ruszyła trzecia edycja kampanii „BohaterON – włącz historię”, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie powstańców warszawskich. Uczniowie klas IV-VIII bardzo chętnie przyłączyli się do tej pięknej akcji. Powstały wzruszające i bardzo osobiste kartki, w których podziękowali powstańcom za ich walkę i postawę. Również pierwszaki, mimo że nie umieją jeszcze pisać, wzięły udział w pisaniu kartek. Niektórzy narysowali flagę biało – czerwoną - jeden z naszych symboli narodowych. W ten sposób dzieci wyraziły swoją wdzięczność za powstańczą odwagę i wolę walki. To dobra lekcja patriotyzmu dla dzieci i młodzieży. Akcja BohaterON pozwala powiedzieć »dziękuję« powstańcom, naszym narodowym bohaterom.
Dziękujemy!

 

 III GMINNE ZAWODY

W LEKKIEJ ATLETYCE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  O PUCHAR WÓJTA GMINY SUWAŁKI

 

Skromna reprezentacja naszej szkoły podstawowej zajęła w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce.

 

 

zobacz zdjęcia

 

               Wycieczka klasy piątej wraz z wychowawcą i rodzicami po WPN

                                                        w dniu 25.09.2018
Uczniowie byli w Sobolewie, następnie udali się do miejscowości Słupie gdzie w leśniczówce zorganizowano ognisko. Po chwili odpoczynku wszyscy ruszyli ścieżką edukacyjną - Jeziora - Suchar Wieki potem jezioro Wigry - Zatoka Słupiańska . Droga powrotna wiodła przez starą osadę Słupie, jezioro Muliczne . Drogą przez Wasilczyki wróciliśmy do szkoły.

Lekcja przyrody

 

Lekcja przyrody jest doskonałym sposobem na poznanie podstaw terenoznawstwa. Na zdjęciu klasa IV wyznacza kierunek północny za pomocą gnomonu i kompasu , oraz dokonuje pomiaru boiska szkolnego aby przenieść go na plan.

 

zobacz zdjęcia

 

Sprzątanie Ziemi

21 września cała SP ruszyła na sprzątanie świata. Wyszliśmy we wszystkie strony- sprzątając okolice szkoły, teren nad jeziorem Wigry jak również osiedle oraz groby wojenne. Uczniowie wykazali się niesamowitym zapałem, nikogo nie trzeba było namawiać do pracy. Całą akcję zakończyliśmy przy ognisku i kiełbasce.

 

My to mamy szczęście! Dziś trafiły do naszej szkoły gry przekazane przez Olę, która kilka lat temu odbywała w naszej szkole praktyki. Już niedługo na świetlicy będziemy mogli rozgrywać emocjonujące pojedynki w planszówki. Dziękujemy!

GOBBLETY

 

Wspólnie z wydawnictwem Fox Games zorganizowaliśmy w klasie czwartej turniej Gobbletów. Gobblety to w zasadzie kółko i krzyżyk, w którym każdy gracz posiada trzy wielkości pionków i może przykrywać pionki swoje i przeciwnika. Dzieciom spodobał się turniej gobbletowy i wszyscy zgodnie stwierdzili, że gra pomoże w myśleniu i śmiało sprawdzi się na matematyce. Dzięki przedstawicielowi Fox Games – Annie Kietzman otrzymaliśmy kilka nowych gier do świetlicy, a wydawnictwo Wilga przekazało piękne lektury do biblioteki szkolnej. Dziękujemy!

Ruszyła III edycja programu Żółty Talerz. Ponad 2,7 miliona dzieci otrzyma ciepły posiłek od Kulczyk Foundation – w tym nasza szkoła! Żółty Talerz to największy w Polsce, prywatny program wsparcia systemu żywienia dzieci. W naszej szkole przez cały rok szkolny 42 dzieci trenujące piłkę siatkową i piłkę nożną otrzyma ciepłą zupę.

 

Z wizytą w Estonii

 

W dniach 13-16 września grupa nauczycieli wyjechała z wizytą do Estonii. Pobyt w zaprzyjaźnionej szkole był okazją do wymiany doświadczeń i tworzeniu planów na przyszłość. Udział w zajęciach razem z uczniami szkoły w Rapinie to było nie lada wyzwanie! Wspólna wycieczka przyrodnicza, gry i zabawy przy ognisku sprawiły, że stworzono mini słownik polsko-estoński, który na pewno będzie wykorzystany podczas wymiany młodzieży.

 

 

Rusza świetlica środowiskowa. Każdy znajdzie coś dla siebie, oprócz klasycznych turniejów na konsoli i komputerze, chcielibyśmy zaproponować szeroką ofertę gier planszowych i karcianych. Rozpoczynamy mocno ! Już na początku października będzie okazja poznać czym są gry fabularne RPG ( role playing games). Zapraszamy.

„Gang Słodziaków” zachęca do czytania.

Klasa I przyłączyła się do kampanii marketingowej ''Gangu Słodziaków", prowadzonej przez sieć sklepów Biedronka. Wesoła szóstka Słodziaków z leśnej polany zachęca dzieci i dorosłych do wspólnego czytania. Dzisiaj wszyscy uczniowie kl. I otrzymali Albumy Ucznia, w których będą zbierać naklejki ze Słodziakami. Zasady są proste: za każdy podpis Rodzica, poświadczający przeczytanie książeczki dziecku, nauczyciel przyznaje nagrodę – naklejkę ze Słodziakami. I tak przez 21 dni, aż zapełni się naklejkami całe drzewko. Album ten jest częścią  materiałów z konkursu „ Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, w którym nasza szkoła bierze czynny udział. Dzisiaj przeczytaliśmy bajkę pt. „ Czerwony Kapturek” i wszyscy uczniowie otrzymali pierwszą naklejkę do swego Albumu.

Czytajmy razem. Powodzenia.

 

Świetlicę rozpoczęliśmy w iście tanecznym stylu

Świetlica środowiskowa już działa! Zapraszamy wszystkie dzieci i dorosłych na zajęcia sportowe i zajęcia z edukacji informatycznej. Na wszystkich chętnych czeka mnóstwo wrażeń.

 

Zapraszamy wszystkich rodziców na zebranie, które odbędzie się 6 września 2018 roku o godzinie 16:00.
Tematyka zebrania:
1. Zapoznanie rodziców z dokumentacją regulującą pracę szkoły:
· Statutem Szkoły,
· WZO i PZO,
· Szkolnym Programem Profilaktyczno - Wychowawczym
· zestawem programów nauczania,
· wymaganiami edukacyjnymi z poszczególnych przedmiotów,
2. Zapoznanie z wynikami egzaminów zewnętrznych.
3. Przypomnienie zapisów rozporządzenia dotyczącego nauki religii i etyki oraz uczestnictwa w tych zajęciach.
4. Zapoznanie z zapisami rozporządzenia dotyczącymi uczestnictwa w zajęciach „Wychowanie do życia w rodzinie”
5. Zapoznanie z ofertą zajęć pozalekcyjnych proponowanych uczniom przez szkołę.
6. Zapoznanie z zasadami działania świetlicy szkolnej.
7. Zebranie informacji na temat oczekiwań i potrzeb w stosunku do wychowawców klasy, szkoły.
8. Propozycje rodziców i wychowawcy dotyczące tematyki spotkań pedagogizujących na cały rok szkolny.
9. Przedstawienie głównych zadań pedagoga szkolnego w bieżącym roku szkolnym.
10. Sprawy różne związane z pracą dydaktyczno- wychowawczą.
11. Wybór Rady Rodziców.

 

 

zobacz zdjęcia

 

W poniedziałek, 3 września w naszej szkole odbyła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Punktualnie o godz. 9:00 na hali sportowej zebrali się uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz odśpiewaniu hymnu państwowego. Później głos zabrał Zbigniew Mackiewicz, który w imieniu Wójta Gminy Suwałki wręczył Katarzynie Gałaszewskiej nominację na dyrektora szkoły na lata 2018 – 2023. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły mgr Katarzyna Gałaszewska, która powitała wszystkich serdecznie i podziękowała za uświetnienie uroczystości swoją obecnością panu sekretarzowi. Pani dyrektor przedstawiła wychowawców i nowych nauczycieli, a z okazji nowego roku szkolnego życzyła uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom i przyjaciołom szkoły samych sukcesów, wiele wytrwałości oraz spełnienia wszystkich zamierzeń i planów.


 

Nowy rok szkolny zaczynamy od pożegnań. Z dniem 1 września na zasłużoną emeryturę odeszła długoletnia nauczycielka naszej szkoły pani Jadwiga Kowalewska. Nie obyło się bez łez i długich pożegnań. Zakończenie pracy zawodowej jest bez wątpienia ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Pamięcią ogarniamy minione lata, dokonujemy pewnych podsumowań. To taka chwila, która zmusza do głębokich refleksji. Żywimy przekonanie, że pani Jagoda, jak ją zawsze nazywaliśmy, czerpała pełną satysfakcję ze swojej pracy z dziećmi i młodzieżą w tej szkole.  Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz zechce nas odwiedzić.

 

 

strona  1  2 3  4 5  6 7  8  9 10   11  12  13 14 15 16

 

 

Copyright © 2016 by ZS Plociczno RL